--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Téma týdne: Dnešní svět

9. února 2014 v 17:32 | Lory |  Téma týdne
Vlastně je to fascinující. Součastnos je fascinující. Občas o tom přemýšlím a říkám si: Kde to vlastně žijeme? Co je tohle za dobu?
Dneska všechno závisí na penězích. Vlastně je to jedna velká hra, kde spolu hráči soupeří o to, kdo komu nabídne víc, kdo koho víc podplatí. Asi ještě nikdy se tak nevyplatilo přísloví: Bez peněz do hospody nelez. Protože na rovinu, co byste dneska dělali bez peněz? Nic. Ani ránu byste bez nich nedali.
Do toho všeho je dnešní svět přehlcený moderními technologiemi... nestěžuju si na novější a novější verze spotřebičů... mobilů, televizí, počítačů, i když to je mnohokrát zbytečné, úplné samozřejmosti nahrazují složitějšími věcmi a vymoženostmi, že se v tom nakonec vůbec nikdo nevyzná, ale co mi vadí, je například neustále přibývající počet sociálních sítí od facebooku až po já nevím co všechno. Přijde mi to jako ztráta času. A co že na těhlech stránkách najdete? V podstatě nic, bez čeho byste se v životě neobešli, možná tam narazíte tak akorát na nějakého úchyla :/ No, váš problém, ne můj. Budiž věci jako blog, to je fajn, tady si můžete vyprázdnit hlavu, popřípadě ukázat světu svoje nadání na psaní, focení a podobně, a když o sobě nebudete vyzrazovat nic podrobnějšího od jména až po bydliště a datum narození, tak vám tu podle mě nic moc nehrozí. Ale na stránkách, kde většina lidí zveřejňuje pomalu přesnou adresu, jenom proto, že jim to na těch stránkách doporučují, aby se mohli líp seznámit s novými lidmi, tak to sorry, ale tohle je o život. A nejlepší na tom je, že když dneska někde řeknete, že nemáte facebook, tak se vám pomalu vysmějou do obličeje, jak jste trapný. Pche! To je podle mě fakt sranda :D

Potom ještě nehledě na to, že dneska dostává dítě svůj první mobil už pomalu v první třídě nebo ve školce! Já dostala svůj první mobil na konci třetí třídy a vydržela bych to bez něj klidně i dýl... vždyť těm dětem úplně kazíte dětství, chápete to? Když se zeptáte malýho dítěte ve škole nebo školce, co by si přálo, nebude vůbec zvláštní, když odpoví něco jako: mobil, počítač, tablep, ipod - tyhle pojmy jim zdaleka nejsou cizí. Když už jsme u toho vývoje a mám-li to vzít z jiného soudku, tak co takhle vývoj zbraní? No, to je taky hrůza... nechci se dožít třetí světový, protože by to s těma atomovkama nakonec dopadlo tak, že by z nás nic nezbylo :(
Když nad tím tak uvažuju říkám si: Jak to tady bude asi tímhle tempem vypadat za sto let? Toť těžká otázka, stačilo by možná říct jenom za deset let. Myslím, že katastrofické sci-fi filmy nejsou od reality daleko, když jejich děj líčí, jak zemi postihla apokalipsa, způsobená nadvládou strojů a podobně. Nebo včera jsem se třeba dívala na Matrix. No, tak dobrý odraz budoucnosti.
Takže můj názor na dnešní svět: fascinující.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ohodnoť prosím LORY-UNIVERSE jako ve škole:

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Tess :) Tess :) | Web | 9. února 2014 v 18:00 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Stránky jako např. ask jsou úplně k ničemu. Instagram, facebook a podobné jsou v pohodě, když jim člověk nepodlehne. Moc fajná věc. Ale když si tam člověk fotí všechno, nebo dává statusy co pět minut, tak to není normální. Jak mi kdysi někdo řekl - Nedávej na facebook to, co by si nevyvěsil na billboard.

A s těma dětma je to zase to samé. Kazí si dětství :(. S mobilem jsem na tom byla stejně - ke konci třetí třídy, a byla to ta stará černobílá nokia :D. Taky se bojím, jak tahle planeta skončí. Lidi si škodí sami a jednou na to dojedeme všichni...

2 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 10. února 2014 v 17:37 | Reagovat

Souhlasím. Dneska jsi ve světě hráč,je to jako hra a penize jako score.Kdo je nemá je loser,není to tak i ve skutečnosti? A já jsem ráda za svoje dětsví bez mobilu alspoň jsme si užily více legrace venku.

3 Lory Lory | Web | 21. února 2014 v 16:34 | Reagovat

[1]: Souhlas. Přesně něco takového s tím bilbordem máme jako velkej poster na chodbě školy.

[2]: Taky souhlasím, krutá realita :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015