--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Vznik

8. března 2014 v 18:32 | Lory |  O Skupině LP
Tak jsem si nedávno uvědomila, jak strašně moc jsem trapná! Mám tenhle blog už asi... půl roku? A za celou dobu jsem nebyla schopná přidat článek o vzniku LP! Takže to napravím :) Jenom chci upozornit, že mi tenhle článek dal vážně moc práce, skládala jsem to ze spousty informací z desítek článků, z mojí hlavy a taky z prezentace, kterou jsem dělala na začátku roku do školy... takže to není od nikud okopírované, je to moje práce jasné? Samozřejmě že případně můžete info použít, ale prosím nekopírovat celý článek a když už část použijete, tak se zdrojem, děkuji. Tak přestanu to okecávat a k věci:
____________________________________________________________________________________________________

Linkin Park - americká hudební skupina, která se dala dohromady okolo roku 1990, ovšem oficiální datum vzniku skupiny je rok 1996 a to pod prvotním názvem Xero. Kluci jsou původně nu-metalovo/rocková skupina, která ovšem do svojí hudby přidává i jak je známo rap a elektroniku. Lidé je často nazývají jako průkopníky nu-metalu, ale sami kluci se tomuto označení brání. Tvrdí o sobě, že vznikli na základě rozdílných názorů na hudbu a díky jejímu kombinování. Nechtějí, aby je lidi považovažovali za skupinu, která dokáže hrát jen jeden styl hudby. Spousta fanoušků už s nimi posledních pár let ztratila trpělivost, kluci se totiž přidávají k tvz. střední vlně, to jest že přestávají tolik hrát metal a to se lidem nelíbí...
Prvotními zakladateli skupiny je Mike Shinoda a Brad Delson. Kluci byli dobrými přáteli už delší dobu, každý z nich dával přednost jinému stylu hudby, Mike ujížděl na hip-hopu, Brad na metalu. A když společně šli na koncert skupin Anthrax a Public Enemy, kteří kombinovali dva různé styly hudby, tak jim bylo po skočení koncertu prostě jasné, že chtějí mít vlastní kapelu. Oba kluci se často scházeli v jenom z Lincoln Parků - které jsou po celém USA přezdívány jako Linkin parky. Později se k nim přidal i bubeník Rob Bourdon a ještě později i Bradův spolubydlící Phoenix. Mike se na střední seznámil ještě s Joe Hahnem, který dělal DJe a i on se zařadil do skupiny. Postupem času ovšem kluci přišli na to, že Mike coby hlavní zpěvák asi nebude zrovna to pravé, protože řekněme si to na rovinu, Mike má boží hlas, ale nedokáže se s ním dostat moc vysoko a že by screamoval, tak to už vůbec. A tak se ke skupině v průběhu roku 1996 přidává ještě zpěvák Mark Wakefield. Společně se jim podařilo nahrát jejich první demo nahrávku, která obsahovala 4 písně - berte na vědomí, že všechnu hudbu nahrávali v provizorním studiu v Mikově ložnici - a dnes patří k nejcennějším sběratelským předmětům...

Po nějakém čase se kluci náhodně dozvěděli o Chesteru Benningtonovi, zpěvákovi skupiny Grey Daze - ve které spolu ale moc nevycházeli, dokonce by se dalo říct, že Chestera zneužívali - hrající v Phoenixu. Město, ne člen skupiny :D Mike poprosí Chestera, aby mu nahrál svůj hlas do instrumentálů, které mu poslal - kvůli tomuhle nahrávání dokonce Chaz zmeškal oslavu svých 23. narozenin. Byl naprosto ohromen, když uslyšel Chesterův zpěv v nahrávkách, které mu Chester pouštěl přímo přes telefon, a tehdy mu údajně řekl: Chlape, jestli si aspoň z půlky tak dobrej, jako máš dobrej hlas, tak máš práci. Chester ani chvíli neváhal a přestěhoval se z Phoenixu do LA, kde se přidal ke skupině.
Brzy na to se skupina rozhodla změnit název z Xera na Hybrid Theory a Mark skupinu opustil - ovšem ne úplně, pořád byli dobrými přáteli a zůstal u nich coby manažer. Krátce potom se ale skupina dozvídá, že tento název už někomu patří. Dlouho o názvu diskutovali a nemohli se na ničem dohodnout, až je napadlo pojmenovat se Lincoln Park, podle parku v Santa Monice, kde se stále tak často scházeli. Teď existují dvě verze: první je ta, že se z Lincoln Parku postupně stal Linkin Park, kvůli tomu jak se jméno omýlalo a omýlalo a druhá verze říká to, že si kluci na jméno Lincoln Park nemohli založit stránky a tak se rozhodli přejmenovat na Linkin Park, protože Lincoln a Linkin se vyslovují v angličtině skoro stejně, navíc jak už jsem zmínila nahoře, Lincoln parky byla často přezdívány jako Linkin parky. Nejpravděpodobnější story ale je to, že to byly obě dvě verze dohromady.
V roce 2000 kluci vydali - teď už společně s Chesterem - svojí první debutovou desku, kterou pojmenovali Hybrid Theory. Deska měla ve světa megalitický úspěch, v Americe se stala nejprodávanější deskou součastnosti a prodali jí více než 24 milionů kusů po celém světě. Souběžně s jejím vydáním se kluci vydali na svoje první turné, na kterém stihli zahrát neuvěřitelných 324 koncertů za jediný rok! Uvědomte si kolik dní má rok! Za album získali několik ocenění a dokonce i zlatou desku, což byl obrovský úspěch, který jak sami kluci tvrdí, vůbec nečekali. Také přišly první nominace, například do MTV.
V březnu 2003 vydali svou druhou desku Meteoru, která sklidila též velký úspěch a upevnila tak jejich místo na vrcholu. Poté vydali například live CD Road To Revolution, nebo Collision Course s raperem Jay-Z. Jenže pak nastalo ticho. Dlouhé ticho. Někteří si dokonce mysleli, že je to jejich konec. Takovéty hvězdičky, co se vyšvihnou na vrcholek, chvíli si tam pobudou a potom zase šup dolů a nikdo už za pár let vůbec neví, že někdy existovaly. Ale to naštěstí není jejich případ! V roce 2006 začali pracovat na nové desce a jako režiséra si vybrali Ricka Rubina, který spolupracoval např. s Metallicou, nebo Red Hot Chilli Pepers. Skupina svůj výběr obhajuje takto: snaha vymanit se z nu-metalové škatulky, do které nás dosadili hudební kritici. Po čtrnácti měsících práce nakonec vyšla deska Minutes To Midnight. To znamenalo jejich definitivní návrat. Po MTM vydávali desky s dvouročním odstupem, nejdřív A Thousand Suns, potom Living Things a jelikož letos v létě má vyjít nové album, tak to vypadá, že tuhle tradici hodlají dodržovat i nadále.
12. června 2007 se v Saska Aréně rozezněla jejich hudba poprvé na evropském turné. V březnu 2008 oznámili nové turné a opět se stavili u nás. Ovšem teď už šest let jen čekáme a čekáme... kluci nikde.
Sečteno podtrženo do dnešní doby prodali více než 60 milionů alb, vyhráli dvě ceny Grammy, 24 cen MTV a mnoho dalšího.
LP se také začínají stále víc věnovat charitativní činnosti s projektem Music For Relief. Jenom za tento rok uspořádali dva koncerty věnované Filipínám, na kterých se vybralo sakra hodně peněz.
Od roku 96 se jejich složení nezměnilo a ani jejich cíl - ukázat lidem v jejich textech realitu a představit jim hudbu, která stojí za poslouchání. Jediné, co možná stojí ještě za to zmínit, tak to, že na HT se nepodílel Phoenix, protože od LP na krátký čas odešel ale na nahrávání Meteory už byl zase zpátky.
Musím říct, že je upřímně obdivuju, ten přístup ve skupině a navíc už osmnáct let... to stojí za obdiv. :) Jsou to prostě jedničky. Vlastně by se dali nazvat jako záchranáři. Myslím si, že určitě nejsem jediná, spousta Soldires to má stejně, ale LP jsou prostě tak dobří, že mě jejich hudba zkrátka dokázala vytáhnout nad hladinu, když jsem byla úplně na dně. Uvědomila jsem si, že nejsem jediná, kdo má trable a že i přesto stojí za to žít. Navíc když se podívám na Chestera, tak vím, jak to bylo těžké, ale taky vidím, že se to dá. Dneska nikdo z LP nehulí, nepije a až na Chestera - no nedivte se mu - ani nikdo nekouří. Jsou to moje velké vzory, kdyby se všichni chovali jako oni, svět by byl lepší. Jsou to prostě ti největší borci na světě!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Camilla Barnet Camilla Barnet | E-mail | Web | 8. března 2014 v 19:54 | Reagovat

Já miluju Linkin park! :3 Super článek! :)

2 Xanya Xanya | Web | 8. března 2014 v 21:36 | Reagovat

Mě jejich hudba taky pomáhá když je mi nejhůř a Chester na tom byl mnohem hůř než já takže mám vlastně úplně pitomé problémy proti tomuhle... No to je fuk,prostě je to úplně úžasná kapela :)

3 Joss Joss | E-mail | Web | 9. března 2014 v 9:13 | Reagovat

Páni, tak tento článok si stvorila sama s pomocou nejakých zdrojov, samozrejme, ale inak celkom sama. Uau, tak to ťa obdivujem, tiež som sa dala na písanie takéhoto článku, ale mne to nejako nešlo dať to všetko takto pekne dohromady vlastnými slovami, tak to mám ešte niekde zastrčené v počítači, keby sa mi ešte niekedy chcelo v tom pokračovať, ale dosť pochybujem, že by sa ten článok dokázal vyrovnať tomuto, páni, úžasne si to napísala a proste všetko :D Ja milujem Linkin Park a v podstate, čo som sa tu dočítala som tak nejako aj vedela, ale aj tak sa neustále musím usmievať na tej časti, ako objavili Chestera, stále mi to príde tak nejako vtipné. :)
A nuž, je to kapela, ktorú sa rozhodne oplatí počúvať, pretože, ako si už aj napísala, mnoho ľudí ich počúva práve pre pravdivosť ich textov a ja tiež aj z toho dôvodu, čo aj ty, že ma dokázali zdvihnúť z úplného dna a s ich pesničkami sa cítim hneď omnoho lepšie, pretože viem, že nie som jediná, ktorá má problémy a v niektorých textoch sa človek môže nájsť, čo je občas dosť vtipné, keď si uvedomí, že oni ho ani  nepoznajú, ale nachádza sa v ich textoch, ale to majú asi viacerí :D Skrátka a dobre, najlepšia skupina všetkých čias a všetky ocenenia, ktoré kedy získali si zaslúžia. :D
Btw: Ty ani netušíš, ako veľmi si mi týmto článkom pomohla získať znova múzu v písaní párkapitolovky o LP :D Neviem, čo ma to posledne napadlo, ale rozhodla som sa, že vyskúšam si napísať, ale neprezrádzam nič, len proste niečo píšem :D

4 adelsdiary adelsdiary | Web | 9. března 2014 v 12:58 | Reagovat

Páni, Tolik věcí jsem o nich nevěděla. Jako skláním poklonu :D :D  :DDD

5 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 9. března 2014 v 13:33 | Reagovat

Užasný,vážně jsem o nich toho tolik nevěděla ale tvůj blog mě vždy zaučí. :D

6 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 9. března 2014 v 13:37 | Reagovat

Teda, velký obdiv, dávat si práci s takhle podrobným článkem, to bych asi nedala a dozvěděla jsem se i věci, který jsem nevěděla.. Takže myslím, že mohu děkovat za všechny, že si pro nás tenhle článek zveřejnila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015