--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Holly >> Prolog

28. května 2014 v 17:31 | Lory |  Holly
Tak jsem tu konečně s prologem! Je to nic moc, ale postupně až se dostanete ve čtení dál, by vám to mělo dávat smysl :D
Okolo školní budovy se mihl černý stín. Bylo slyšet zvonek a náhle se do všech stran rozletěly dveře. Davy dětí se hrnuly ven. Byl pátek odpoledne a každý už chtěl být doma. Jako poslední vylezla ze dveří blonďatá dívka středního vzrůstu. Pomalu klopýtala směrem k autu, jako by jí každý krok bolel. Zrak zarytý do země, smutný výraz na tváři a zkřivené rty.
"Vidíš ji? Nialle?" zašeptala postava v křoví.
"Ano vidím, vidím jí moc dobře." Řekl s klidem.
"Vždyť to je ona! Zabijme ji!!!" A vrhla se kupředu. Silná mužská paže jí však v poslední chvíli zatarasila cestu.
"Ne, ne, zbláznila ses? To já jsem to tu dostal na povel, pamatuješ? Vím, že pro tebe není zvyklé, když nemůžeš všem rozkazovat, ale tentokrát se s tím budeš muset smířit." S táhla se a elegantně si pročísla kadeře. "Musíme na to jinak."
Děvče se mezi tím dobelhalo k autu. Cvakla klika a dívka zmizela uvnitř. Stroj se rozjel. Postavy vystoupily z křoví. "Ujede?" sykla. Muž pokynul rukou a ona ho poslušně jako pejsek následovala.
V autě probíhal rozhovor. Dívka to zjevně neměla ve škole lehké, diskutovalo se ostře a vzduchem létala nelehká slova. Když už hádka přesahovala dané meze, matka holčiny navrhla něco ve smyslu, že si o všem pořádně promluví doma a teď by si měli dávat pozor na cestu. Z okýnka auta vyhlédly uplakané oči. Najednou se zasekly na jednom bodě. Sledovali ženu a muže v černém, jejichž oči se střetly. Odvrátila tvář.
"Tak na co čekáme? Na co ještě čekáme?" Ptala se nedočkavě.
"Počkej, počkej, musíš mít trpělivost, svůj úkol splníme, jen se neboj, vyčkej a dělej věci po mém."
Brunetě se zablesklo v očích a z úst jí vyšla slova: "Morum da Sijë…" Muž ji prudce popadl za rameno.
"Cos to udělala!" Stiskl ji tak pevně až sykla. Po tváři se jí rozlehl blažený úsměv, když zasýpala: "Už je pozdě."

Auto vjelo do zatáčky. Naprosto nebojácně, neočekávajíc žádné nebezpečí. Po chvíli se ozvalo skřípění pneumatik a tlumené zařinčení. Z druhé strany se do pruhu přimotal náklaďák, který řidič auta nemohl ze své pozice vidět. Na chodníku se seběhl dav lidí, kteří se snažili pomoci, avšak v tomto okamžiku byli všichni bezbranní a museli jen přihlížet tomu, jak se auto noří do plamenů. Diváci si zakryli tváře před škehajícím ohňem. Řidiči i spolujezdci, všichni byli ztraceni. Jen na chodníku ležela schoulená, na první pohled naprosto zdravá, prostovlasá dívka… 


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milenne Milenne | Web | 28. května 2014 v 18:21 | Reagovat

Wow! :D
V takovém kousku tolik akce a napětí- je to úžasné. :D
Nečekala jsem sice, že to bude tak krátké, ale na druhou stranu je to o to více tajemnější a záhadnější. :D
Jsem zvědavá na pokračování, budu se těšit! :)

2 Adelaine Adelaine | Web | 29. května 2014 v 12:05 | Reagovat

"Bylo slyšet zvonek a náhle..." - Tady se hodí spíš že šlo slyšet zvonek, nebo byl slyšet zvonek.
"...do všech stran rozletěly dveře." - Trochu zvláštní spojení, dveře se do všech stran prostě rozletět nemůžou :D dalo by se předpokládal na strany a dopředu, ale když je otevřeš nikdy se nerozrazí tím pádem do všech stran. Zní to zkrátka takhle divně.

"Dívka to zjevně neměla ve škole lehké, diskutovalo se ostře a vzduchem létala nelehká slova." - Nelehká slova je spojení, které jsem snad nikdy neslyšela, ale hlavně se to tam nehodí protože slovo lehké máš nahoře.

"matka holčiny navrhla něco ve smyslu.." - Tohle bude asi spíš jen mnou, ale slovo holčina bych takhle v popisu nepoužívala, je to hovorovej výraz a pokud chceš psát jak nezávislý pozorovatel, trochu to bije do očí.

"Sledovali ženu a muže v černém..."  - SledovalY. TY oči. "jejichž oči se střetly" - opakování slova oči, tady by se spíš hodilo jejich pohledy se střetly.

"Tak na co čekáme? Na co ještě čekáme?" Ptala se nedočkavě." - Tady chci jen říct, že se tu nepíše velké P. Po přímé řeči máš vždycky malé písmeno, příklad: "Ahoj," usmála se na mě. (to platí ať je na konci věty čárka, otazník nebo vykřičník. Pokud je tam tečka a velké písmeno, už by to nemělo souviset přímo s tou přímou řečí.

"Po tváři se jí rozlehl blažený úsměv..." - Úplně špatné spojení, "po tváři se jí rozlehl úsměv" se vážně nehodí, nikdy jsem to nikde neviděla, působí to divně.

"avšak v tomto okamžiku byli všichni bezbranní" bezmocní, ne bezbranní. Bezbranná jsi když se bráníš, bezmocná když nemůžeš někomu/něčemu pomoct, což je tahle situace. ;)

"prostovlasá dívka…" opět slovo, co jsem snad nikdy neslyšela. Prostovlasá? :D Jak to přesně vypadá? To mě vážně docela zajímá.

______________

Snad to nebudeš brát jako nějakou buzeraci, vím že to takhle musí vypadat hrozně. :D Ale jen jsem ti chtěla pomoct, myslím že píšeš dobře, vůbec to nebylo špatné, ačkoliv pro mě takové místy zvláštní, je to přeci jen prolog, vím sama, jak těžko se prology píšou. Jinak by to ale mohlo být potenciál. Takže ještě jednou, rozhodně to myslím jen jako dobré rady, snad si je vezmeš k srdci, určitě máš nějaký potenciál, jen to chce víc zkušeností atd., psát a psát. :)

3 Lory Lory | Web | 29. května 2014 v 15:32 | Reagovat

[2]: Ehm, no tak díky, ale ty jsi co? Učitelka češtiny? Holčina, prostovlasá... to jsou všechno spojení, která se používají běžně, prostovlasá znamená, že nemá vlasy nijak spletené... a taky máme google ;) Děkuji za kritiku, ale vypadáš spíš na to, že by sis to chtěla všechno napsat sama po svém, to ki sem ale prosím netahej, na to já nejsem zvědavá...

4 Adelaine Adelaine | Web | 29. května 2014 v 16:11 | Reagovat

[3]: Ne podle svého, ale správně. :D Ale tak nemusíš si můj komentář samozřejmě brát a zůstat na úrovni na jaké jsi. :P Pro mě za mě, jak jsem napsala, byly to jen rady a konstruktivní kritika. Dál si s tím můžeš dělat, co chceš.

5 Kikča Kikča | E-mail | Web | 29. května 2014 v 16:39 | Reagovat

[3]: Lory.. Tohle ještě nic není.. znám horší lidi :-D
Náhodou Prolog se ti povedl :-) Vážně moc pěkný..

6 Kačíí Kačíí | Web | 30. května 2014 v 15:37 | Reagovat

Ten prolog je skvělý, moc se mi líbí :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015