--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Benátky

15. července 2014 v 16:10 | Lory |  My Diary
Když se řeknou Benátky, hodně lidem se vybaví něco jako město snů, pohádka a kouzla - nebo při nejmenším aspoň mě. Vždycky mě sem něco táhlo, vždycky jsem se tam chtěla podívat. Znala jsem fotky, to ano, znala jsem i filmy, to taky ano, ale chtěla jsem to vidět na vlastní oči. A splnilo se mi to konečně letos :) Jak už tomu tak bývá, mě vždycky všechno trvá strašnou dobu, takže výlet se uskutečnil někdy dvanáctého června a já článek zveřejňuji o měsíc později, ale lepší pozdě než-li nikdy, tohle skutečně za zmínku stojí, nemyslíte?

Cesta do Benátek sama o sobě by byla asi hodně náročná, a proto mi to spojili s vícedenním pobytem v Itálii, protože jet tam takovejch hodin a potom večer zas zpátky... to by se nedalo za jeden den ani stihnout! Já jsem se ještě do nedávna chybně domnívala, že Benátky jsou jen část pevniny, která je jaksi zaplavena, ale až na místě jsem se dozvěděla, že je to doopravdy ostrov a abychom se tam dostali, museli jsme přejet několik kilometrů dlouhý most. Byli jsme tam hodně brzy ráno a stejně jsme měli hodně velký problém se zaparkováním a všeobecně s tím, se ve měste vyznat. Několikrát jsme se vraceli, ale nakonec jsme zaparkovali - za nemalé peníze. Dalším problémem Benátek je ale to, že nikde nejsou záchody, ale skutečně nikde, pokud jste kluk, tak nemáte problém někam zaplout do temný uličky, ale dámy mají větší problém, možná proto jsem taky málem lekla, protože radši nebudu nic pít, než se tam jaksi... pochcat xD Jinak musím říct, že vše vyplnilo mé očekávání, až na to horko, to bylo dokonalé místo, je pravda že některé domy už byly značně obouchané, ale to má svůj důvod, kvůli bezpečnosti - ha, jsem si přečetla článek a teď budu dělat chytrou, proč nemají nové omítky. Prý by se nové hmoty v reakci s tím starým prostě začaly sypat, zjednodušeně řečeno, buď dům zůstane osypaný a nebo se sesype úplně.

První co mě napadlo byl agent 007. Když jsme potom později viděli některé z těch domů, říkala jsem si: "A co se asi stane, když to teď spadne?" Někdo by si zaplaval. Každopádně na náměstí sv. Marka jsme se promačkali na "poloprázdné" lodi - dělám si prdel, nedalo se tam pohnout, byla jsem ráda za kus stínu - ale bylo odsud strašně moc fotek, a takový výhled jako byl odsud nemáte nikde jinde, prostě všechno vidíte z vody. Vystoupili jsme kus od náměstí a první co mě zaujalo, byly jejich tradiční karnevalové masky, které se tu prodávali snad všude, bohužel fotku nemám. Bylo to fascinující, některé byly opravdu úchvatné, kdybych to měla kam dát a nestálo to tolik, celkem bych si jednu i koupila a přidala do své mysteriózní říše... jo, kdybyste věděli, co všechno já doma mám. Procházeli jsme okolo stánků až jsme se dostali přímo na náměstí sv. Marka. Všude bylo strašně moc lidí a holubů - i když jsem čekal, že díky pověsti bude holubů více, ale zdá se, že i oni z toho vedra pochcípali. Lekla jsem se, když jsem uviděla snad kilometr dlouho frontu - nepřeháním! Naštěstí se ukázalo, že vedla k bazilice a věž, na kterou jsme chtěli my, naštěstí měla frontu o poznání menší, i když po nějakém tom čase, když jsme slézali dolu, tak byla taky pěkně dlouhá. Ono totiž všechny církevní stavby musí mít přístup zdarma, zatímco věž se platila. Upřímně řečeno jsme měli štěstí, že o biblické věci nikdo z naší rodiny nestojí. Už jsem se jistě dříve zmiňovala o tom, že mívám závratě... takže mě výška věže nemálo vyděsila. Naštěstí se ukázalo, že tam je výtah a všude nahoře byly mříže, takže jsem byla až nezvykle v klidu a cítila jsem se v rámci možností normálně. Povím vám, že ten výhled byl snad to nejkrasnější z celého dne. Výhled na celé Benátky od začátku do konce - ve videu jsou fotky. To stálo za to.

Původně jsme chtěli najmout gondolu, jimiž je toto městečko proslulé, je to snad první věc, kterou si člověk vybaví, když se řekne jeho název, ale nakonec jsme usoudili, že si radši město projdeme po svých a že bychom se akorát uvařili - a o další úpal věru nestojím. Bylo to kouzelné se tudy procházet, ale chce to trochu orientaci v prostoru, kterou postrádám, tudíž bez map bychom se brzy ztratili. Mají tu skutečně dobrou zmrzlinu a všechno tu vypadalo skvěle, mám teď na mysli jídlo. Některé věci za výlohami krámků mě skutečně přitahovaly, ale když jsem viděla tu cenovku, radši jsem začala couvat zpět. Ale přeci jen jednu věc jsem ukořistila, za kterou jsem strašně ráda, úplně nadšená! Měla jsem kliku, protože to byl výprodej a měli poslední kousek, dokonce mojí velikost. Takže mám konečně letní botky do společnosti :) Strašně se mi líbí, do videa jsem fotku nedávala, takže tady:


Šli jsme i přes proslulý rybí trh, ne že by mne ryby nějak okouzlily, ale mojí pozornost upoutal jeden racek, co si sedl do koše a vyjídal zbytky ryb před zraky všech, dělal že náš nevidí. :D Pak jsme se už jen zbytek dne potulovali Benátkami a obdivovali zdejší krásy a tajuplné uličky. Nebudete mi věřit, co jsem ale viděla. Já už mám na ně prostě radar. Já si takhle jdu a najednou vidím holku, ve fialovém triku a říkám si, sakra odkud to znám... po asi dvou sekundách mi docvaklo, že ta holka má LPU tričko :D Kdybych tak věděla jakou řečí mluví, tak na ní zakřičím, že má úžasný triko a hudební vkus, ale to já prostě nedokážu, na to jsem moc stydlivá. Měla jsem už několik příležitostí a nikdy nic, nedávno jsem na náměstí potkala holku s LP taškou a já měla zrovna RTR tílko, tak jsme se střetly pohledama a usmály se, ale to je vše. Pak na školu vedle chodí kluk s LP mikinou, toho jsem potkala dvakrát a pak už nikdy... Vrátili jsme se až pozdě odpoledne nabití dojmů a nových vzpomínek. Ten den se nedá popsat byl to úžasný zážitek a určitě se chci ještě někdy vrátit...

Tak a protože jsem neskutečně líná, rozhodla jsem se pro změnu. Fotek bylo opravdu požehnaně, ale mnoho z nich bylo památečních, tudíž s mojí maličkostí a těmi já vás nebudu zatěžovat, takže jsem vše přebrala jen na ty památky a Benátky jako takové a rozhodla se to dát do videa. Ušetřilo mi to dost času a navíc mě vytváření videí baví, takže to bylo oboustranně výhodné, i když jsem tam vlastně jen nasypala fotky s jedním videem, v PFS udělala úvodku, do toho přidala pár efektů, hudbu a uložila... ale já jsem s tím vcelku spokojená, je to praktičtější a mě se to líbí, navíc je to zase něco jiného, taková jiná atmosféra, co se mi k tomuto místu prostě hodí líp. (Like, komentáře pod videem nebo odběr potěší, ale to píšu jen z povinnosti :D)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsi tu?

Klik

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 15. července 2014 v 17:31 | Reagovat

Kdybych v Benátkách nebyla a přečetla si tvůj článek, hned bych tam jela. Jelikož jsem tam ale byla a ni ten tvůj, ačkoliv krásně napsanej článek, mě tam už nedostane. :D Návštěvu jsem absolvovala před třema rokama a byl to děs. Fakt děs. :D
btw: ta písnička ve videu je dokonalá :3
a ještě jednou btw :D :přihlásila jsem se k tvýmu boji proti šikaně, ale komentář mi se tam nezobrazuje, asi ho budeš mít ve spamech.

2 Jane Rose / SBéčko <3 / Jane Rose / SBéčko <3 / | Web | 15. července 2014 v 21:45 | Reagovat

Botky jsou překrásný :) a video je úžasně udělaný :-*

3 Angelique Angelique | Web | 15. července 2014 v 22:50 | Reagovat

boty jsou krásné :) video je skvělé řešení, jsem ráda, že jsi to tak udělala :) podle fotek je tam fakt krásně, jednou bych se tam taky ráda podívala :)

4 Luss^^ Luss^^ | Web | 16. července 2014 v 10:38 | Reagovat

Páni,nikdy jsem tam tada nebyla ale moje babička o tom často vyprávěla takže to tam musí být asi vážně pěkné. Strašně se mi libí ten nápad schrnout fotky do videa. Ta písnička to krásně doplňuje.

5 silluety silluety | Web | 17. července 2014 v 21:00 | Reagovat

V benátkách sem byla a fakt děs hele O.o všichni si je představujou pod tím městem snu a jak popisuješ. Mě se tam prostě nelíbilo, asi to bylo tím, že jsem tam byla v druhý nebo třetí O.o

6 Lory Lory | Web | 18. července 2014 v 16:43 | Reagovat

[1]:[5]: No oni jsou na to prakticky dva názory: Buď se ti tam prostě líbí nebo ne. Kamarádka tam byla někdy v osmičce nebo tak někdy a taky tvrdila, že to byla hrůza, ale tak mě se tam líbilo, jde o názor člověka :)

7 Faint Faint | Web | 18. července 2014 v 16:56 | Reagovat

Benátky. Och závidím :)
Takéto staré mestečká proste zbožňujem, pamiatky, história.
Aj preto by som to chcela zakomponovať do poviedky, ale to je ešte ďaleko :D
A...som rada, že sa ti Farby v temnote páčili. Som sama dojatá, že ťa to tak dojalo. Inak pri básni ma inšpirovala pieseň Parabola od skupiny Tool :)

8 Cilka Cilka | Web | 19. července 2014 v 18:59 | Reagovat

V Benátkach som tento rok tiež bola, presnejšie v Apríli. Nemôžem si to tam vynachváliť. Taktiež sa ti čudujem, že si bola ochotná zaplatiť za zmrzlinu a rozmýšľala si nad jazdou na gondole. Sakra, je to tam otrasne drahé! :-D
Závidím, že si sa dostala na tú vežu na námestí sv. Marka. Tiež som tam chcela ísť, lenže nejak som sa potom na to vykašľala, čo bola chyba, ako vidím z tej fotky čo si tam fotila.
Do Benátok musím ísť určite ešte raz, je to tam kúzeľné.
K tým fotkám. Ajjaj, prečo si to všetko fotila na výšku? :/
Kopec pekných záberov ti tým ušlo. Bez urážky ale väčšina tých fotiek je dosť zlých a moc tam toho teda nevidím :-D. Ale tak hej, nie každý vie fotiť.
O Benátkach som inak na blogu písala aj ja :-).

9 majas-serials majas-serials | Web | 21. července 2014 v 17:33 | Reagovat

Mně se při slově Benátky vybaví hmm tam jsem nebyla, kdo ví jestli se tam někdy podívám :D Nikde nejsou záchody, tak už jenom kvůli tomu bych tam nejela, já lezu na záchod pořád :D ty masky bych chtěla vidět, houby vidět chtěla bych si je koupit, miluju je. :) Takových lidí, kteří mají trička nebo cokoliv s oblíbenými skupinami či filmy a seriály si taky hned všimu, taky mám radar :D :D

10 - monika - - monika - | Web | 26. července 2014 v 13:30 | Reagovat

... taky bych se do Benátek ráda podívala ...ale mě žádná dovolená nečeká ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015