--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Skillet aneb paraziti na druhém místě

12. srpna 2014 v 16:34 | Lory |  Skillet
Před nějakým tím časem se v mém životě objevila čtveřice lidí, kteří se přidali k LP a společně mě začli měnit. Seznámil mě s nimi kamarád, kterému jsem hluboce zavázána, jelikož bych na ně narazila buď o hodně později a nebo možná vůbec, což by byla ohromná škoda, hlavně když si uvědomíte, že jsou hned po LP moje nejoblíbenější skupina. Tudíž paraziti na druhém místě žebříčku. Název Skillet je diskutabilní, je zajímavé jmenovat se po pánvičkách, každopádně mě se líbí a konec konců nám jde o hudbu, ne o název nebo vzhled členů. To ovšem nezapře jejich dobrý vzhled. Takové Jen se podařilo v mém žebříčku postoupit velice vysoko, stejně jako i John a konec konců všichni.
Myslím si, že by stálo za to je tady aspoň zmínit a když už jsem je zmínila, bylo by dobré o nich napsat něco více, abyste taky věděli konkrétněji co poslouchám. Základní informace jsou samozřejmě převzaté z wikipedie a tak dále, ale všechno jsem přepsala vlasními slovy a dalo mi to celkem hodně práce, tudiíž se opravdu nedá říci, že bych to od někud zkopírovala. Ještě plánuji podobný článek o skupinách KoRn a Amaranthe, ale kdy to bude, tak to je pro zatím opravdu jen ve hvězdách...


Obecně o Skillet
Skillet je křesťanská rocková kapela, která vznikla v roce 1996 v Tenessee. Jejich tvorba se dá popsat nejvíce jako alternativní rock, sem tam až nu metal, avšak vývoj skupiny za léta existence způsobil to, že je velmi obtížné říci specifický styl jejich hudby - o tom více dole. Skupinu dnes tvoří manželé John Cooper (zpěv, baskytara) a Korey Cooper (klávesy, kytara). Dále potom Jen Ledger (bicí, zpěv) a Seth Morrison (kytara).
Kapela od svého vzniku nahrála 8 desek, 2 DVD a mnoho z jejich písní se hrálo v rádiích a ve filmech. Nedávno jsem zjistila, že jejich song z alba Awake s názvem Awake and Alive byl přidán jako soundtrack k TF3, čehož jsem si nikdy před tím nevšimla, nechápu jak mi něco tak podstatného mohlo utéct. V rádiu jsem Skillet nikdy nezažila, spíše to nejspíš platí pro zahraniční rádia, protože v ČR se zatím moc neuplatnili, což je velká škoda.Proč zrovna pánve?
Název skupiny Skillet údajně navrhnul zakládajícím členům jejich pastor. John hrál před svým působením ve Skillet v kapele Seraph a Ken Steorts ve skupině Urgent Cry. Trey McClurkin se k nim přidal ještě později. Jejich skupiny ale neměly moc velký úspěch a po čase se rozpadly. Nakonec se rozhodli založit spolu novou kapelu.
A protože každý z nich pocházel z jiné kapely, vznikl ten nápad nazvat novou kapelu Skillet. Skillet jak už jsem se několikrát zmínila znamená v češtině pánvička nebo pánev a oni všechno hodili dohromady jako na pánev a čekali co jim z toho vznikne. John přirovnal skupinu k omeletě. Je to tedy docela originální příběh. Musím uznat, že ani LP s jejich parkem v St. Monice na ně nemají!


Jaký styl hudby hrají?
Charakterizovat styl jejich hudby je poměrně složité, protože za ta léta se už také odvázali a vyzkoušeli řadu nových věcí a experimentů. Jak už to velmi často u skupin jejich kategorie bývá, za tu spoustu let jejich existence prošli značným vývojem a už proto se nedá specifikovat přesně, který jeden konkrétní druh hudby hrají. Je to diskutabilní, mohli bysme na tohle téma vést prodlouhlé diskuze, protože když byste si dali tu práci a prohledali pár stránek s jejich diskografií, častokrát se žánry budou úplně lišit, přes rock, metal, alternative či gothic. Často bývají označováni za to, že je jejich hudba převzatá, ale John i ostatní trvají na tom, že jejich hudba je originální, tudíž není od nikoho převzatá a já na tom trvám také, přeci jen je dnes při nejmenší těžké vytvořit úplně originální hudbu s tím počtem konkurence okolo. Hudba skupiny je živá a dravá, energická s trefnými texty odpovídající dnešní době a na mnoho poukazují. Johnův hlas skupinu specifikuje jeho klasickou hloubkou, živostí, dravostí, divokostí a naléhavostí, ale často působí i surově, hodně je to znát například u desky Comatose. Zvláštní a zároveň specifickou složkou jejich hdby jsou housle, které jsou součástní snad každé skladby a nejsou v dnešní době zrovna obvyklé, ovšem ke Skillet neodmyslitelně patří.

Členové aneb kdo se na tom všem podílí
Skillet nepatří mezi skupiny, které by od začátku svého dění vytrvali a měli stejné složení. Vystřídali poměrně dost členů a původně byli jen tři - tak nahráli i první dvě alba, někteří méně významní (to není asi ten nejlepší výraz, co jsem mohla použít, více se hodí nejspíš "ti, o kterých se moc neví"), jako je například Trey McClurkin (bicí, 1996-2000), Ken Steorts (kytara, 1996-2000) nebo Kevin Haaland (kytara, 1999-2001) a potom i dva významnější jako je Lori Peters, která hrála ve skupině sedm let na bicí až do roku 2007, kdy ji vystřídala Jen nebo nejpozději odchozí Ben Kasica (2001-2011), který odešel ze skupiny až v únoru roku 2011 a na jeho místo nastoupil Seth Morrison. Od roku 2011 se jejich složení nezměnilo a osobně doufám, že už se ani nezmění, protože je mám všechny v oblibě a bylo by smutné se s nimi loučit a tak se dnes Skillet skládají z:

John Cooper - zpěv, basová kytara (jediný původní člen od roku 1996)
Celým jménem John Landrum Cooper se narodil 7.4.1975 v Memphis, Tennesee v USA. Jeho umělecké jméno je John L. Cooper nebo jen John Cooper. Je to zpěvák, baskytarista a spoluzakladatel rockové kapely Skillet, která byla i nominována na Grammy...

Korey Cooper - kytara, keyboard (členkou od roku 1999)
Celým jménem Korene Marie Pingitore se narodila 21.července 1972 v Kenosha, Wisconsin, USA. Je klávesista, kytarista a doprovodný zpěvák křesťanské rockové skupiny Skillet. Krom toho je to také manželka hlavního zpěváka této skupiny, Johna Coopera...

Jen Ledger - bicí, druhé hlasy (členkou od roku 2007)
Celým jménem Jennifer Carole Ledger se narodila 8.12.1989 v Coventry, West Midlands, Velká Británie. Je anglická bubenice a co-zpěvačka americké Christian rock/hard rockové kapely Skillet. V osmnácti letech se stala bubenicí skupiny, když jejich bývalá bubenice Lori Peters odstoupila. Jen se přestěhovala do Spojených států ve věku 16ti let se zaměřením na bicí Living Light School of Worship v Kenosha, Wisconsin...

Seth Morrison - kytara (členem od roku 2011)
Ceým jménem Jacob Seth Morrison se narodil 19.února 1988 a je americký hudebník a kytarista křesťanské rockové skupiny Skillet, ke které se připojil v dubnu roku 2011...

Dosavadní tvorba skupiny
Jak už bylo řečeno nahoře, dodnes společně i s bývalými členy nahráli celkem 8 desek a 2 DVD + živá alba. Skillet jako jedna z mála skupin se za ta léta zlepšují, hodnoty některých jiných skupin totiž se stářím klesají. Je zajímavé projet si songy z prvotiny Skillet a potom si pustit nějakou pecku z nejnovější Rise...

ALBA
× 1996: Skillet

× 1998: Hey You, I Love Your Soul'

× 2000: Invincible

× 2001: Alien Youth

× 2003: Collide - nominace Best Rock Gospel Album Grammy

× 2006: Comatose

× 2009: Awake

× 2013: Rise

______________
ŽIVÁ ABA
× 2000: Ardent Worship

× 2008: Comatose Comes Alive

______________
EP
× 2006: The Older I Get

× 2011: Awake and Remixed

______________
DVD
× 2002: Alien Youth: The Unplugged Invasion

× 2008: Comatose Comes Alive (CD/DVD)


Můj top výběr
Tyhle songy mám zkrátka nejraději a pokud se chcete trochu více seznámit s jejich hudbou, určitě začněte u nich, protože jejich poslech stojí vskutku za to. Aspoň pro mě tedy.
Je těžké vybrat jich tak málo, mám v oblibě snad všechny až na pár výjimek a taky jsem se dala hlavně ty známější, u kterých jsu klipy, abyste se mohli lépe seznámit se členy, jakým stylem prožívají hraní a tak podobně, snad chápete proč.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 - monika - - monika - | Web | 12. srpna 2014 v 16:49 | Reagovat

... neznám je ... když bude čas, tak si něco poslechnu ...

2 Beatricia Beatricia | Web | 12. srpna 2014 v 16:54 | Reagovat

Píšeš krásné a propracované recenze. Také jsem pro tebe hlasovala v té soutěži uvedené nahoře.☼☼☼

3 Luci Luci | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 21:29 | Reagovat

tak je opravdu neznám :/ možná to bude tím, že mám jiný vkus na hudbu...ale když o nich někdo bude mluvit, budu vědět, o koho se jedná a něco málo o nich :)

4 Rory Rory | Web | 12. srpna 2014 v 23:12 | Reagovat

No teda, tuhle kapelu jsem ale vůbec neznala. Příběhy o tom, jak vzniklo jméno kapely jsou skoro vždycky fakt zajímavý a musim uznat, že tohle je dost originální :)

Je fajn, jak píšeš teď články o hudbě - docela jsi se v tom zlepšila.

5 Luss^^ Luss^^ | Web | 13. srpna 2014 v 12:02 | Reagovat

Miluju tuhle kapelu. Vlastně jsem na ni narazila diky tobě když jsi měla jejich písničku Hero ve svém videu. Píseň jsem znala ale nevěděla jsem kdo ji zpívá. Nejraději mám asi Whispers In The Dark a Hero.

6 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 13. srpna 2014 v 13:25 | Reagovat

Já jsem se k této skupině dostala před pár lety a ačkoliv nevedu nic jako žebříček oblíbených zpěváků a skupin (když se mi ta písnička prostě líbí, tak se líbí a tečka), ale u Skillet vím tak trochu na čem jsem. Jejich hudba se mi líbí. Je energická a nemá zlé texty. Je to trochu jiné od typického mainstreamu, docela ji mám ráda. Je to hezky napsané. Plno věcí jsem nevěděla, takže díky za informace ^^

7 Jane Rose / SBéčko <3 / Jane Rose / SBéčko <3 / | Web | 13. srpna 2014 v 19:14 | Reagovat

Do téhle chvíle jsem tuhle kapelu neznala a asi nikde neviděla :( pár informací a poslední písničku jsem si poslechla a není to vůbec špatný :) ale že bych si je sama od sebe pustila tak to asi ne :/ víš že já poslouchám jiný hudební žánr :D

8 Xanya Xanya | Web | 13. srpna 2014 v 19:41 | Reagovat

Skillet! Taky moje druhá nejoblíbenější kapela,hned po LP. A nebo jsou tak na stejne,podle toho jakou mám náladu. :)
On nich mám asi nejradši Falling inside the black,ale jinak výběr máme dost podobný ^^

9 Kessi Kessi | Web | 13. srpna 2014 v 20:15 | Reagovat

Tuhle skupinu neznám, teda trošku ale neslyšela jsem je a neposlouchám je ale můžou být dobří. Jinak je až neuvěřitelný jak se něčím dokážeš nadtchnout a vypsat o nich uplně všechno :D čest

10 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 13. srpna 2014 v 23:16 | Reagovat

Miluju, miluju, MILUJU! :3 ♥
Tohle byla láska na první pohled.. totálně je žeru a jejich songy se staly neodmyslitelnou součástí mého noťasu a mobilu. Doufám, že jednoho dne si je budu moct užít naživo. :)
Opravdu mají spoustu úžasných songů, že je těžké vybrat jen pár nejlepších.. to se prostě nedá!

11 xxx xxx | Web | 14. srpna 2014 v 15:21 | Reagovat

Kamarátka počúva túto kapelu, moc pesničiek som dokopy nepočula ale som nevedela teda že sú nejaká kresťanská rocková kapela :D nikdy nieje neskoro sa dozvedieť niečo nové... peckový článok hneď jej rovno aj link pošlem :3

12 Katty~ Katty~ | Web | 14. srpna 2014 v 16:00 | Reagovat

Ahoj, zveřejnila jsem 2. lekci grafické školy,tak píšu, jak jsem slibovala :)
http://graphiccreative.blog.cz/1408/graphic-school-pouzivani-stetcu

13 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 14. srpna 2014 v 16:32 | Reagovat

Taky si občas od nich něco poslechnu, písničky mají fakt hodně dobrý stejně jako některý klipy, ale nezaujali mě tolik jako LP.

14 majas-serials majas-serials | Web | 14. srpna 2014 v 17:45 | Reagovat

Já je znám díky svému bývalému příteli, ale to už jsem ti tu určitě psala, takže už je moc neposlouchám, ale je to skvělá skupina. Btw vůbec jsem nevěděla, že skillet jsou v překladu pánve :D :D Členy skupiny vůbec neznám a tak mě docela překvapilo, že mají bubenici :) Já mam nejradši Hero a Monster :)

15 anna anna | 4. prosince 2014 v 13:08 | Reagovat

Musime je do tech radii dostat mi. Jinak dost podobna skupina je thousand foot krutch pekny klip maji u pisnicky war of chance nejak tak

16 anna anna | 4. prosince 2014 v 14:02 | Reagovat

Ja jsem je poznala diky jednomu knezi, ktereho sem poprosila aby mi dal nejake rockove nebo pankove krestanske skupiny, protoze jiny knez mi zakazal poslouchat ty co sem poslouchala protoze me uvadeji do depresi napr. Green day a texty se mu nelibyly jine zase byly zavadne ze skryte zpivaji o satanovi a ten druhy tomu ruzumnel delal ohledne hudby moderni a zavadne na skolach prednasky poustel pisnicky na jednom pristroji pozpatku atd. A mel spoustu pisnicek nezavadnych a ja mam rada tvrdou hudbu a tak sem hledala u nej tu krestanskou a ted sem rada ze ten prvni mi je zakazal protoze sem nasla spoustu lepsich skupin a maji supr secky pisne ne jen jeden hit a pak hruza. A opravdu uz nejsu v depresi pri poslouchani jak driv.ikdyz sem mu neverila a zlobila se na nej ze musim vyhodit secky cd s greenday aj.ted mi nechybi a hledam alba ze skupin co mi dal mix skupin a jejich nej pisnicek

17 anna anna | 4. prosince 2014 v 16:23 | Reagovat

A od skillet mam nejradeji fire and fury z noveho alba a salvatione.

18 emma emma | 13. června 2015 v 22:23 | Reagovat

Tiez si ich rada pustam som rada ze som na nich narazila cez kamosku da sa povedat podarilo sa mi aj vidiet ich nazico a bolo to fajn..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015