--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

V zajetí černé harmonie

26. října 2014 v 13:56 | Lory |  Korálkování
Po dlouhé odmlce, kdy nebyl na tvoření čas, se konečně dostávám k dalšímu článku s jedním z mých největších koníčků. Přes rok nebylo moc příležitostí na to si jen tak sednout, vzít do ruky drátek nebo vlasec s jehlou a na ně začít navlékat ty malé, skleněné slzičky. Takový okamžik se mi naskytl až na konci letních prázdnin, kdy jsem si chtěla doplnit výbavu a především se potřebovala uklidnit, bylo toho moc, ale když se pak člověk soustředí jen na to, aby se strefil do dírky, na nic jiného už nemůže myslet a uklidní se tím. Tohle je jedna z nemála věcí, za kterou jsem této činnosti neskutečně vděčná. Zabavím se, rozptýlím se a ještě z toho vznikne něco "užitečného". Teď máme začátek podzimních prázdnin, ze kterých jsem jednoduše na hlavu... počkat, cože, ty nemáš radost, že jsou prázdniny? Jako vážně, co ty jsi to za tvora? Jako vážně, mám i nemám. Jsem ráda, že mám na chvilku oddech od školy, ale na druhou stranu se musím pořád učit, abych si zlepšila prospěch, takže to zas ta velký oddych není. A pak je tu taková ta maličkost, že si nemám s kým povídat, chybí mi ta fajn společnost, do které denodenně chodím, teď jsem akorát tak doma v lepším případě potichu či u rádia, v horším musím poslouchat, jak na sebe někdo neustále řve a mám z toho celkově depku. V pátek večer jsem se vyloženě sesypala a vlastně ani nevím proč. Taková malá "krize". Proto jsem si řekla, že je právě na čase si zase sednou za stav, začat něco šmudlat a konečně sepsat nějaký článek, kde bych to všechno zarchivovala. Nechci se tady tím nijak chlubit nebo něco podobného, nechci aby to vyznělo nějak špatně, pouze si to sem chci uschovat a pokud se na to někdo rád podívá, tím lépe.


Doba tvorby: K tomuhle "obojku" jsem se donutila zrovna včera, původně byl mým úmyslem jen ten znak jing a jang, neskutečně mě fascinuje a i celkově taoismus, má úžasné myšlenky a ten soulad, potvrzuje všechny mé teorie... ale nakonec z toho vzniklo toto a myslím, že to vypadá docela dobře. Nedokážu přesně říct, jak dlouho mi to trvalo, ale odhadla bych něco okolo jedné hodiny, možná něco málo přes hodinu.
Spokojenost: Jsem s tímhle výtvorem vcelku spokojená až na nepraktické zapínání, bohužel mě nenapadl lepší způsob, jak to celé zakončit, aby se to úplně nerozpadlo. Tak nakonec takových 87%
Podle: Výhradně podle mé hlavy, celé jsem si to vymyslela sama. Já obecně nemám moc ráda návody napsané někým jiným, tak si dělám vlastní, kdyby se našel někdo, kdo by měl zájem o vzor na stav, napište do komentářů a já sem přidám fotku.Doba tvorby: Tak další z "obojkové řady", tentokrát dělaný ještě někdy v srpnu, odvezla jsem si náčiní na chalupu, kde jsme trávili asi týden a tohle byla skvělá náplň volného času. Vím, že mi zabral docela dost času, především proto, že jsem nevěděla, jak přesně to mám udělat a taky se mi nejednou přetrhl - ehm, no dobře, přervala jsem ho - drátek a to jeho nastavování dá člověku docela dost práce, obzvlášť když základ je už od začátku na třech drátcích, to potom není moc sranda narvat tam ještě čtvrtou a pátou vrstvu, když ty dírky v korálcích jsou poměrně malé. Opět nevím přesný čas, ale odhadovala bych tak tři hodiny, možná trochu míň, ale to nejde takhle říct, bylo to rozfázované.
Spokojenost: Teď lituji, že jsem ho neudělala trošku menší, je to škoda, protože mi trochu odstává od krku a není to tak hezké, jak jsem chtěla, ale jinak jsem spokojená, takže asi takových 94%.
Podle: Našla jsem si jeden obrázek na googlu, když jsem hledala inspiraci, ale návod nebo nic podobného tam nebylo, takže je to opět dělané podle mě, akorát jsem okoukala ten základ a pak už tvořila sama. Ale svým způsobem je to hodně podobné, akorát já jsem použila drátek a na obrázku je nejspíš něco měkčího, řekla bych.


Doba tvorby: Abych byla zcela upřímná, tenhle kousek mám rozdělaný už asi tři roky, byl to můj druhý pokus na stavu, jenže pak jsem ho z nepochopitelných důvodů ještě nedodělaný sundala a zašantročila do skříně. Asi před dvěma měsíci jsem na něj znovu narazila a bylo mi ho líto. Jednou z mých začátečnických chyb bylo to, že jsem použila do stavu vlasec a ještě k tomu pořádně tlustý a tak byl potom velký problém náramek zakončit, nakonec jsem improvizovala a povedlo se, ovšem moc dobře mi neslouží. Netuším, jak dlouho jsem ho asi mohla tvořit, je to strašně dávno, takže odhadem nějaké dvě-tři hodiny, byla jsem nezkušená a neuměla pracovat s šicí technikou, proto mi to trvalo tak dlouho.
Spokojenost: Se vzorem jako takovým, který jsem si vymyslela, spokojená jsem, ale to zapínání je vážně problém, jaksi nezapíná. Sice to vypadá hezky, ale k čemu mi to je, když to nefunguje? No tak nakonec řekněme 65%.
Podle: Opět podle mě, vzor už jsem tedy dávno ztratila, ale kdyby někdo měl zájem, stačí napsat a já ho překreslím, ještě si to docela pamatuju, stejně jako to, že jsem ho vymýšlela pořádně dlouho - pořád mi to nějak nevycházelo.Doba tvorby: Tak tenhle typ náhrdelníku, to je můj osobní patent, vymyslela jsem ho ještě jako poměrně malá - netvrdím, že jsem jediná, kdo tímhle stylem dělá s korálky, ale ještě jsem na nikoho nenarazila - a dnes jsem se v tom tak zdokonalila, že tenhle kousek mi zabral mám pocit tak maximálně půl hodiny času práce. Je to jednoduché a mě se to líbí, myslím, že je to pěkné a upřímně řečeno, já ho nosím pořád, skoro každý den. Korálky ve středu byly původně stříbrné, teď už se ošoupaly a tak budou nejspíš na fotce působit průhledně, ale bývaly stříbrné a to bylo moc hezké, takové efektnější.
Spokojenost: No já si osobně myslím, že na tomhle se nedalo vůbec nic zkazit, stejně tak mě ani nenapadá, jak bych ho ještě mohla vylepšit, možná tak příště použít kvalitnější korálky, ale to není moje chyba, takže jsem stoprocentně spokojená. Nebo 99%.
Podle: Jak už jsem řekla, čistě můj patent.


Doba tvorby: Náhrdelník založený na stejném základu, ovšem tentokrát jsem se rozhodla experimentovat a použila jsem ještě k ozdobení takové ty fialové slzy. Samotné se mi nakonec vcelku líbilo, to co vzniklo, ale byl to dárek, který jak doufám, aspoň trochu udělal radost, mě zbyla fotka do galerie a dobrý pocit. Odhuduju stejně jako u předchozího tak půl hodiny, i když tady to kvůlu tomu mému "experimentu" mohlo trvat trochu déle.
Spokojenost: Tak všechno se dá vylepšit, ty slzy by se mohly přestat tolik převracet, ale jinak jsem spokojená na takových 95%.
Podle: Stejně jako u předchozího podle mě.Doba tvorby: Křížek a nádhrdelník byly původně zamýšleni jako samostatné objekty, ale nakonec mě napadlo, jak že by asi vypadalo, kdybych je spojila dohromady? A když se tak stalo, už se mi nechtělo to zase rozebírat. Ten náhrdelník byl více méně výstřel z nudy do prázdna, protože jsem nevěděla, do čeho jak se říká "píchnout" a když se mi pod ruku dostal vlasec s korálky, tohle z toho vzniklo tak nějak samovolně, jednoduše řečeno je to hodně oček vedle sebe. Jednoduché, ale vcelku hezké. A křížek to byl zase takový pokus o jiný typ než minule, z druhé strany vypadá dost blbě, protože je tam zakončení drátků, ale z té přední to není špatné. Jediné, co mě štve je to, že se překlápí, jak křížek, tak řetízek, ale s tím už nic nenadělám, to je chyba prvotní konstrukce... no dobře, moje chyba. Samo o sobě to nijak extra nepůsobí, ale když máte například košili nebo něco s malým výstřihem, kde by normálně náhrdelník nebyl moc dobře vidět, tak je tohle skvělý a poměrně efektní doplněk. Můj tip je vzít si to ke košili, už jsem to měla dvakrát v divadle a vypadalo to celkem hezky. Co se doby výroby týče... na náhrdelník bych odhadovala asi tak půl hodiny a u křížku to bylo něco podobného.
Spokojenost: Jak už jsem řekla, štve mě, že se překlápí, ale jinak jsem docela spokojená, asi na 92%.
Podle: Budu se opakovat, ale byl to zkrátka výsledek toho, že jsem se nudila, vzniklo to tak nějak samo do sebe, bez ničí pomoci, tudíž podle mě, respektive mých rukou, které přebraly kontrolu.

___________________________________--✝--✝--✝--____________________________________

To je pro zatím všechno, došla mi zásoba černých korálků a tak mám nejspíš do konce prázdnin smůlu, i když v pondělí se mi snad podaří vyrazit do města a to bych si potom mohla nějaké dokoupit, ale uvidímě jak to vyjde. Až skončí tyhle prázdniny, nejspíš už zase nebudu mít moc času a jak víme, minulý a první článek byl zveřejněn v únoru a teď je říjen, když si to tedy spočítáte, vyšlo by vás další vydání na nějaký červen, i když já osobně doufám, že se mi to podaří dříve. Dva články za rok v rubrice mi je poněkud trapné, ale co se dá dělat, když nejspu příznivé podmínky, máme smůlu všichni. Kdyby vás něco ze zmíněných zaujalo a chtěli jste to třeba taky zkusit, ale nevěděli jak, určitě napište, já uvidím, co se dá udělat, možná by se mi podařilo dát dohromady nějaký návod a ráda poradím, případně bysme se mohli dohodnout i na nějakém jiném řešení.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 26. října 2014 v 17:28 | Reagovat

Nejen, že tvou pílí a činností vznikne něco užitečného, ale především krásného a úchvatného. A v neposlední řadě originálního, protože nikdo na světě takový šperk nemá.
Velice tvou práci obdivuji a tleskám ti. ☼☼☼

2 Vall Vall | Web | 26. října 2014 v 18:49 | Reagovat

Ten první je moc pěkný, je fajn, že máš takový koníček :)
Mně se nejvíce líbí ten první, ale jinak všechny jsou moc pěkné a fakt se ti povedly!:)
Článek ti musel dát určitě moc práce:)

Já se zatím neučila, ale od zítra musím začít. Příští týden bohužel píšeme a to z dosti předmětů, no -.-

3 Jane Rose / SBéčko <3 / Jane Rose / SBéčko <3 / | Web | 26. října 2014 v 20:57 | Reagovat

WOOOW všechny tvoje výtvory jsou supér :) nejvíc mě asi dostal ten fialový náhrdelník... ten kdybych viděla v obchodě tak si ho okamžitě koupím <3

4 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 26. října 2014 v 21:13 | Reagovat

Všechny výrobky jsou moc pěkné :) Je fajn taky dělat něco "s rukama", já sice tohle nikdy neuměla, ale samotné se mi to líbí. Pro někoho, kdo to nikdy nedělal, to vypadá složitě. Já dělám zase náramky a výrobky z gumiček (Loom Bands) a taky mě to dost chytlo. Skoro každý den něco vytvořím a taky mě to dost baví. Je fajn mít taky něco jiného, než počítač a dělat něco, z čeho se pak něco vytvoří ;)

5 Kačíí Kačíí | Web | 27. října 2014 v 11:04 | Reagovat

Wooow! Tak to je moc pěkné:33
Ten poslední se mi líbí nejvíce, ale nemyslím, že si ho někdy udělám, protože já a ruční práce?? :D Tak to asi ne:DD
Jsi fakt šikulka:))

6 - monika - - monika - | Web | 27. října 2014 v 11:16 | Reagovat

... moc pěkné ... nejvíc se mi líbí s těmi ,,fialovými slzami,, já tu fialovou mám moc ráda ... jsi moc šikovná ...

7 Nats Nats | E-mail | Web | 27. října 2014 v 18:19 | Reagovat

Všechny jsou pěkné ale nejvíc se mi líbí asi ten první jing jang :) Podle čeho jsi to dělala? Mohla bys mi prosím kdyžtak poslat návod na ten jing jang? :)

8 Luci Luci | E-mail | Web | 27. října 2014 v 19:58 | Reagovat

vypadá to krásně :O máš skvělou fantazii, když to vymýšlíš sama :) jinak taky bych se měla učit, ale není mi dobře a tak jen ležím a modlím se, ať ta prokletá osmička vyleze dřív, než se vrátím do školy :/

9 Lory Lory | Web | 28. října 2014 v 12:50 | Reagovat

[1]: Děkuji moc, zrovna od tebe si té pochvaly vážím x)

[4]: Složitě to sice vypadá, ale stačí jen trocha trpělivosti a vědět jak na to, pak člověk zjistí, jak je to ve skutečnosti jednoduché. Taky si myslím, je fajn mít nějaké činnosti a zájmy krom počítače, potom když se má člověk postavit na vlastní nohy, nic jiného než pc neumí, nehledě na to, jak velká ztráta času to je.

[5]: Děkuju moc. Nesmíš mít tak nízké sebevědomí, jak jsem řekla, základní je znám princip a mít trochu trpělivosti a cviku, pak si myslím, že bys to určitě zvládla taky ;)

[7]: Děkuju. Určitě určitě, pokusím se to sem hodit do konce týdne - vyhodila jsem si ten nákres, tak ho budu muset zase na kreslit - dám to do samostatného článek ještě s jedním videem, co už mám asi dva dny hotové, je k tomu totiž zapotřebí stav, tak v tom článku se dozvíš jak s ním pracovat i jak udělat ten jing a jang :) Jen trochu trpělivosti, mě všechno trvá hrozně dlouho xD

[8]: Díky. Tak to je mi líto i když já jako sama od sebe se učit nechci, ale musím, tak je mi to líto, snad budeš brzo ok...

10 Kessi Kessi | Web | 28. října 2014 v 14:33 | Reagovat

Páni všechno je mooc krásný! jsi neskutečně šikovná že to zvládneš bez návodů.Já bych to nedala ani s návodem :D

11 majas-serials majas-serials | Web | 30. října 2014 v 22:40 | Reagovat

Nejvíce se mi líbí ten druhý. :) Na krku musí vypadat krásně, ale já moc bohužel takové věci nosit nemůžu, koupila jsem si na jedné akci sametku s příveskěm a kdykoliv si jí dám nak krk a mám jí tam trochu dýl, tak je mi špatně a zvedá se mi žaludek a přitom jí nemám nijak utaženou a docela mě to štve, protože se mi to na krku stává s více věcmi, myslíš že jde jen o zvyk?

12 #88 #88 | E-mail | Web | 6. listopadu 2014 v 23:50 | Reagovat

Líbí se mi to, jsi fakt šikovná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015