--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

LP Underground XIV

28. listopadu 2014 v 20:22 | Lory |  Songs LP
Tak se nám po dlouhé době konečně dostal na svět a veřejnosti se ukázal čtrnáctý Linkin Park Underground - respektive vykoukl a zase zalezl, měla jsem to štěstí, že jsem na něj na YT narazila, dokud byl ještě přístupný, teď už nikoliv, jedině jednotlivě. Na jeho vydání jsem se skutečně těšila, i když sice někteří tvrdí, že písně z Undergrounds stojí za starou fusekli, tak já musím výrazně nesouhlasit, protože si naopak myslím, že tyhle songy by se klidně daly srovnávat nebo rovnou vydávat v oficiálních albech. Protože co třeba takové She Couldn't, What We Don't Know, Step Up případně Wish a Qwerty? To jsou podle skutečně skladby na úrovni a řadím je stejně vysoko jako ty, které byly vydané na ofciálních deskách.
Osobně nejsem LPU member, ale už poměrně dlouhou dobu uvažuju nad tím, že bych se stala, akorát nebyly peníze a vždycky z toho nějak sešlo. Zatím se tenhle můj nápad nejspíš odkládá na neurčito, ale jakmile se kluci zase nějak přiblíží k naší republice, nebudu váhat ani okamžik a možná bych i uvažovala o meetku, bylo by to parádní, sice nevím, jestli bych to rozdýchala - moc štěstí a zodpovědnosti najednou - ale to už je vedlejší. Konec řečí, pojďme se tedy vrhnout na nové LPU, v pořadí už XIV.001. Aubrey One (2009 Demo)
Na začátek je tohle podle mého dobře vybraná skladba, má pěknou melodii, která se tak tajupně táhne a rozjíždí, což je něco, co se v počátku desky cení. Celkově je to moc pěkné, tiché a klidné, líbí se mi začlenění instrumentálů... a přeci jenom, krása spočívá v jednoduchosti.002. Malathion+Tritonus (2008 Berlin Demo)
Ze začátku nic moc, přišlo mi to takové až přespříliš utahané, ale když se to potom rozjelo, nemohu si skladbu vynachválit. Z instrumentálního hlediska je to něco parádního, ty kytary a kombinace všeho dohromady působí jako slast, úplná pastva pro sluchové ústrojí. Ještě více se mi potom líbil ten závěr, kde byl použit "efekt zrychlování" jak jsem to nazvala já.

003. Berlin One, Version C (2009 Demo)
Krásná kombinace elektra a kláves, v prvních okamžicích mi připomněla In The End a Roads Untraveled, to druhé nejspíš nedokážu odůvodnit a to první je podle mého všem poměrně zřetelné. Hudba na mne působí mile a celkově tak kolébavě, až se z toho jeden musí zasnít.

004. Blanka (2008 Demo)
Ačkoliv všechny předešlé skladby byly působivé, potřebovalo to něčím nakopnout a o to se postaral právě tento kousek. Melodii jsem si zamilovala hned na poprvé, je skutečně povedená a zajímavá.

005. Heartburn (2007 Demo)
Po menším nářezu následuje opět sladký a pomalý oddech. Působí to na mne pohodovým dojmem a jak už jsem řekla v první větě, tak mi to přijde celkově takové sladké. A jako kdyby se mě to na něco ptalo, ta melodie... mám z toho pocit, jako kdyby se přede mnou objevily desítky otázek a já na ně neuměla odpovědět, tak nastávají vyčítavé tóny směřované od písně ke mě.


006. Breaking The Habit (Original Mike 2002 Demo)
A nyní přichází na řadu klasika, kterou snad ani nemusím představovat, ovšem ve verzi, která nám ještě není důvěrně známá. Ze začátku je to moc pěkné a zajímavé, ae nemůžu si pomoci, ty výšky mi k němu prostě nesedí, tam se nejspíš pouštět neměl nebo aspoň ne tak zřetelně. Řekla bych to asi takhle: není to špatné a možná je to jen síla zvyku, ale kdybych si měla vybrat, tak u mne určitě vítězí ta verze, kterou dnes téměř všichni známe kvůli její popularitě.

007. Dave Sbeat feat. Joe (2009)
Ze začátku si říkám: Co to ksakru je? Ale z celkového dojmu to nakonec musím označit slovem zajímavé.

008. Froctagon (2009 Demo)
Začátek byl skutečně slibný a zní parádně. Ty instrumentály jsou opět skvělé a dobře pospojované dohromady. Na druhou stranu musím říct, že některé části na mě působily až přespříliš utahaně. Závěr se povedl.

009. Rhinocerous (2002 Demo)
Tak tohle mě chytlo z celého LPU asi nejvíc, začátek naprosto úžasný, stejně jako i následná melodie. Nádherně to do sebe zapadá, rytmus a melodie celé skladby jsou chytlavé, až jsem si z toho musela zase začít podupávat nohou a ťukat prsty o desku stolu. Moc se mi líbí prvky elektra i to, jak jsou v tom zakomponové klávesy. Jako malá jsem měla takové vánoční přání, které hrálo písničku, pokud se otevřelo - místy mi to připomíná.

010. After Canada (2005 Demo)
Neskutečně příjemná melodie, působící takovým povznášejícím dojmem, podle mého skvěle zařazena až na konec nahrávky. Moc pěkně se poslouchá a je příjemná, určitě patří mezi ty více podařené, i když podle mého jsou podařené všechny. Pěkné ukončení celku, opravdu moc krásné...

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 silluety silluety | Web | 29. listopadu 2014 v 14:01 | Reagovat

Tyjo :D ze začátku jsem vůbec nevěděla co to je to LPU member (tušim :D) ale v tom videu sem si to ujasnila, doufám, takže v pohodě :D
určitě se tou LPU member staneš :) a přijedou co nejdřív :D

2 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 23:20 | Reagovat

Pěkný článek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015