--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Co se zapomnělo pod stromečkem?

26. prosince 2014 v 18:54 | Lory |  My Diary
Ať se koukám, jak se koukám, čtyřiadvacátý prosinec zmizel v dáli a venku stále ani jedna jediná sněhová vločka - nebo alespoň u nás ne. Ale i přes to, že jsme měli Vánoce na blátíčku, nám to nijak výrazně nebránilo je oslavit, jako konec konců každý rok. Ačkoliv naše rodina nevyniká nijak výrazně ve slavení žádného svátku, naopak to moc neprožíváme, tak letošní Vánoce byly krásné a neobešly se bez tradic. Úplnou samozřemostí je bramborový salát. Nikdy jsem na pomáhání v kuchyni moc nebyla a letos jsem byla naopak více než ráda, že jsem tam nemusela být, protože pokud vím, babička i s mamkou se večer před Štědrým dnem mohly zbláznit, protože jedna várka brambor se rozvařila, druhá pro změnu vůbec nedovařila a až teprve ta třetí byla v pořádku. V konečné fázi naštěstí nebylo nic moc poznat a tak kdyby všude ve vzduchu nevisely ty zprávy, jaká katastrofa to bude, nejspíš by si nikdo nějakého výraznějšího rozdílu nevšiml. Poté následoval kapr, ovšem v naší domácnosti se nikdy nejí přímo na den D, ale nějaký čas před ním, v letošním případě to byly dva dny před a nakonec zbyl na dvě várky. Někdo velice chytrý dostal nápad, že by se mohl jmenovat Mike - neptejte se mě proč - a tak byl Mike. Nejvíc šokující zjištění potom bylo to, že Mike je ve skutečnosti holka, jelikož se ukázalo, že máme doma kapřici. Svíčky, koledy... to vše nesmí chybě, ale jako hlavní na řadu přichází zvoneček, protože bez něj by to vůbec nešlo. Tento rok se mi poprvé dostalo té cti, abych mohla zvonit já. Jeden by si řekl, že je to jen nějaký zvonek, ale já si připadala kouzelně. Jako anděl. A když už jsme u toho zvonečku, je asi všem jasné, co bude následovat. Já už to nebude dále okecávat, tenhle článek má stejně jen jeden jediný cíl, tak se pojďme podívat, co se u nás pod stromkem zapomnělo tentokrát.Jako první by asi stálo za to uctít památku jednoho zesnulého občana. Jedné velké a vážené ryby - teď nemluvím jen o tom, že to byl pěkný a dost těžký macek. Dejme tímto poslední sbohem kapřici Mikeovi. Rest In Peace. ✞


Přestože jsem si letos k Vánocům takřka nic nepřála - napsala jsem si o bundu, kterou jsem s mamkou vybírala někdy začátkem června před velkými prázdninami - jsem dostala dárků skutečně požehnaně, až si teď zpětně říkám, jestli jsem si některé z nich vůbec zasloužila, protože přeci jen, známe se a sami sebe asi nejlíp. A už za tenhle bordel, nevím nevím, jestli to Ježíšek trošku nepřepískl, ale já si samozřejmě stěžovat nebudu, to bych byla sama proti sobě.


Vezměme to tedy po pořadě, nejdříve by asi stálo za to zveřejnit zmiňovanou bundu. Už strašně dlouhou dobu jsem si chtěla nějakou takovou koupit, ale nikde jsem neviděla takovou, která by odpovídala mým požadavkům a když už, tak neseděla zrovna ideálně, až konečně tato. Je úžasná, původem i kupem z Itálie, neskutečně pohodlná a ve skutečnosti o mnohem krásnější než na fotkách - a ano, na loga u fotek jsem se pro tentokrát vykašlala, vážně na to nějak nemám sílu ani náladu.


Dále se pak pyšním další přírůstkem do mojí LP sbírky. Vůbec jsem to nečekala, myselal jsem si, že už podle rodičů mám hadrů a serepet s nimi dost, ale udělalo mi to šílenou radost. Nejlepší byl ovšem brácha, když během mého rozbalování prohlásil: "Jé, to jsou ponožky, že jo?!" A jako kdyby ponožky, totiž tričko, nebylo málo, už dlouhou dobu básním o tom, jak budu chtít do nového pokoje velký LP plakát, když už mi ty malé strhají ze zdi. Očekávala jsem, že si ho buď koupím za své nebo ho budu mít k svátku či narozeninám, ale že ho dostanu už teď, to jsem nečekala. Z pochopitelných důvodů jeho vlastní fotku sem nedám, ale měl by to být tento. Co se trička týče, musím si ho jen pochválit. Že není celé černé je vcelku fajn změna, dobře sedí a je příjemné, potisk krásný, teď jen doufám, že alespoň nějakou dobu takhle vydrží, aniž by se opralo, jako například mé první triko, které mám teď rok a půl a jak konstatovala moje mamka, vypadá jako hadr na podlahu. So waiting for the end...


Mamka zjevně už nemohla vydržet, jak jí neustále chodím na šminky, jelikož moje "líčící sada" dosud obsahovala více méně akorát tak řasenku a zbytek byl trvale vypůjčený a tak jsem nakonec pod stromečkem našla velký kosmetický balíček, z kterého mám skutečně radost. Bohužel se mi nepodařilo vyfotit to zabalené, ale vypadalo to vážně pěkně, s mašličkou a tak dále.


Když už mám něco na oči a na obličej, potřebovala bych ještě něco na hlavu a i na to Ježíšek myslel, když jsem rozbalila tuhle krásnou čepici, která ještě ke všemu skvěle sedne.


Hlava, obličej.. hmm, ještě zuby! To se mi takhle nedávno podařilo odpálit můj starý kartáček - takový krásný, růžový s koníkem - a ještě k tomu, když jsem v brzké době na to šla k zubaři a on mě seřval, že si ty zuby vůbec nečistím, se potom tenhle dárek vyloženě hodí. Ale já jsem za něj ráda, i když si nemyslím, že bych potom měla nějak výrazně lepší zuby, ty mám zkrátka v háji už od malička.


Následoval další poměrně objemný balíček, ze kterého na mne vykouklo hned několik triček - to už měli všichni asi dost toho mého lamentování, že nemám věčně nic na sebe, zato teď nebudu vědět, co si vzít dřív.


Já mám mimo jiné také úchylku na pyžama, hned v několika směrech, ale zmíním jen ten jeden, minimálně škodný. Nesnáším noční košile a i v létě spím v pyžamu s dlouhým rukávem a nohavicemi, dokonce i s ponožkami, a tak, abych se doslova vyspala do růžova, dostala jsem i toto krásné pyžámko.


Už jsem se jednou zmiňovala, že si vybavuji do budoucna pokoj, už mám mimochodem i sedačku s hodinami, ale to nejdůležitější, aby mi bylo teplo, se obstaralo nyní. Možná je to z té fotky špatně vidět, ale ta peřima je tak neskutečně teplá a měkká, hlavně zevnitř, už se vážně nemůžu na ten nový pokojík dočkat a až se do ní zachumlám - škoda, že sama no...


Co se tepla týče, byla jsem vybavena ještě jednou věcí, ze které mám taky obrovskou radost. Na člověku to vypadá ještě mnohem lépe než takhle tady, vyfocené na zemi.


Samozřejmě nesmím opomenout asi ten největší dárek. Vůbec jsem to nečekala, žila jsem v domnění, že mám ještě pořád své staré lyže, ale pak když jsem uviděla tohle a bylo mi oznámeno, že mé staré lyže byly dávno prodány, jelikož mi byly malé... no, nevím co víc k tomu dodat, snad jen to, že si pořádně máknu, jelikož jsou dost těžké.


Dnešek jsem strávila u nevlastních prarodičů, společně ještě s bratrem mého otce a těmi lidmi, které bych nejspíš měla nazývat jako bratrance a sestřenice. Neznáme se. A obecně jsou tyhle akce vždycky oprus, hlavně když dotyční nejsou schopni mluvit o ničem jiném než o technice a sami o sobě, na taková to témata já si s nimi nepopovídám. Ale budiž, dostala jsem pěkný dárek, za který jsem docela vděčná, musím uznat, že se mi trefili do vkusu.


A ještě by určitě stálo za to zpětně zmínit dárky, které jsem dostala ve škole. Obecně vzato to byl parádně prožitý týden. Pondělí bylo sice na první pohled normální, ale hned na druhý skvělé, protože jsem si popovídala s pár lidmi, se kterými většinou každý den to štěstí nemám. V úterý jsme měli celodenní výlet a takovou exkurzi s celou naší třídou do Hradce, ono se to nezdá, ale vlakem se jede poměrně dlouho a to je z toho potom člověk na hlavu, i když v dobrém slova smyslu. Ve středu jsme měli něco jako takové pobíhání a soutěžení po škole v rámci seminářů některých tříd a nás, přičemž naše družstvo konečně jednou zvítězilo - vždycky nám vítěztví v soutěžích tohoto typu uteče o vlásek, letos konečně ne. Závěr dne patřil programování, což mě bavilo, kdyby toho nebylo tak moc v kuse a najednou. Ve čtvrtek byla vánoční hodina, na kterou jsem bohužel přišla kvůli zmiňovanému zubaři pozdě, ale i tak to bylo fajn. Ten den už nikdo učení nebral vážně, při zeměpise jsme se koukali místo na dokument o obyvatelstvu na Thora 2 a zbytek dne běhali po škole. A pátek byla tradiční uzavírka ala Schody, což je... zkrátka tradiční akce naší školy pře vánocemi. U toho se nedalo nebavit, bylo to skvělé, pak místo oběda do KFC... neumím si představit lepší zakončení roku, respektive umím, ale to je jaksi nereálné, takže vlastně neumím. A teď k těm dárkům: nedokážu říct, jestli se mi nějaký líbil víc nebo míň, všechny mi udělaly obrovskou radost a jsou moc pěkné, hlavně pak ten pocit, že si na mě někdo udělal čas. Díky.


Moc dobře si pamatuji hlášky z loňských Vánoc: "Já nebudu večeřet s Linkinama u jednoho stolu!" "Ještě nám sem přivede toho jejího ťamana!" A ty letošní se nesly v duchu: "Takže kdo umře, když tě Ježíšek vybavuje na pohřeb?" Byl to pěkně strávený den a jsem moc vděčná za to, že se naši konečně více méně nehádali to je snad poprvé na Štědrý den. Také byl skvělý pocit pozorovat reakce lidí, kteří rozbalili dárky ode mne. Docela pobavilo. Díky všem za vše (nezmínila jsem úplně všechno, takže pokud máte zájem vidět víc, můžete ve fotogalerii, kam vás to po kliknutí na fotky nasměruje a poznamenám, že vás to hodí na jinou stránku, takže bacha ať se vám nesmaže komentář, že ano Jojo :D) a ještě jednou přeji pěkné strávení svátků. Zde je něco jako malá reportáž našeho vánočního stromečku, budu vděčná za zhlédnutí, však to znáte.

xxxA kdo by měl chuť, zde je i malý záznam fontány ze zmiňovaného výletu, či exkurze, nazývejte si to pro mne za mne jak chcete, ale je to docela pěkné.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rosetta Rosetta | Web | 26. prosince 2014 v 19:25 | Reagovat

U nás už trošku napadlo sněhu :) dostalas spoustu pěkných dárečků, já dostala jen novou teplákovku a gelový kuličky do vany :/ máma to ještě okomentovala slovy: Během roku si stejně kupujeme co potřebujeme!!! Máte moc hezký stromeček a ta fontána byla kouzelná :)

2 Luri Ann Luri Ann | Web | 27. prosince 2014 v 11:45 | Reagovat

Boží dárky :33
Jinak, taky mě štve ten sníh -.-

3 Faint Faint | Web | 27. prosince 2014 v 14:01 | Reagovat

Tak vidím, že si si Vianoce užila :)) V prvom rade ten kapor Mike :D no ja som nemohla už len keď som si čítala tvoj ask. Ale chudák on. Či skôr ona?
Dostala si vážne pekné darčeky, ja som sa dosť prekvapila nakoľko rodičia hovoria, že už nie sme malé deti, že to budú len drobnosti. A nakoniec som vybaľovala celú tašku oblečenia. A našla som si v nej taký plátený vak na chrbát miesto batoha s potlačou Linkin Park no ja som skákala ako malá. To tričko je vážne pekné :3
Inak som rada, že nie som jediná kto aj v lete spí s ponožkami na nohách :D Môžem za to, že je mi tak príjemne? :D

4 - monika - - monika - | Web | 27. prosince 2014 v 17:42 | Reagovat

... moc se mi líbí bunda a tričko Lp ...

5 Camilla Barnet Camilla Barnet | E-mail | Web | 27. prosince 2014 v 17:48 | Reagovat

U nás je asi cenťák ledovky, což je bývalý sníh no... :D
Jinak hezké dárky. :) Ty lyže jsou hrozně hezké, co se designu týče. :) Já jsem pod stromečkem, jako největší dárek, objevila nový longboard a kulicha s potiskem HC Pardubice. :3 Takže u mě také spokojenost. :) Jen kosmetiku si budu muset koupit sama, Ježíšek se mi nikdy netrefil do vkusu, tak to vzdal. :D
Přeju hezký zbytek svátků. :)

6 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 27. prosince 2014 v 21:49 | Reagovat

Deku jsem taky dostala :) A tričko Linkinů je moc pěkné :)

7 silluety silluety | Web | 28. prosince 2014 v 13:37 | Reagovat

Wow :O tak tolik toho :D musela jsi být hodná, když si ani nic nepřála :D
ano.. tak minutu ticha za kapřici :DD
ty trička a ta kožená bunda :3 u mě máma nevěděla co koupit, tak mi dala pětikilo ať si kdyžtak něco koupím :D
měla jsi super vánoce :)

8 Angelique Angelique | Web | 31. prosince 2014 v 14:37 | Reagovat

dostala jsi skvělé dárky :) i já jsem měla tento rok zvonit, jenže když mi to řekli, tak já nevěděla, kde ten zvoneček je, takže jsem hezky pak přišla zpátky a musel někdo jiný (mám mladšího bráchu, tak to muselo být celkem po tajnu)... jinak máš celkem hodně příhod z těchto Vánoc, jak koukám... ale je to dobře, aspoň nebyla nuda :)

9 majas-serials majas-serials | Web | 7. ledna 2015 v 17:30 | Reagovat

Mike, no to si děláš srandu. :D CHudák kapr Mike. Víš, že jste snědli Mikea?!?? :D :D :D :D Ta bunda je skvělá. :) Plakát už asi stáhli z prodeje, takže ho nevidím, ale určitě je skvělej, když jsi z něj měla takovou radost. Na můj vkus je tričko moc bílé :D ale co se líbí mně je fuk, hlavně že se líbí tobě. :) Já mámě chodím na šminky pořád a nikdy jí nenapadlo mi nějaký koupit, no je pravda, že ví, že mám svoje a že bych stejně chodila na její, problém je, že je většinou nevracím. :D OOO to pyžamo je božský, taky mám úchylku na pyžama. :D Ta peřina vypadá teple a huňatě, takovou bych taky chtěla. :)Héj to si to s tím odkazem nemohla napsat před ten odkaz? :D :D Díky bohu se mi to otevřelo v novém panelu, jinak bych dostala infarkt.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015