--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Euforie (ne)všedních dní

5. prosince 2014 v 15:37 | Lory |  My Diary
Světla ubývalo a tmy přibývalo. Večer se střídá se dnem, světélka a zářivky zdobí v rušných barvách domy a okolí, čímž rozbourávají jindy poklidnou atmosféru noci a přinášejí do ní něco nového, magického. Čas plyne jako voda a samotné se mi nechce věřit, že už je to všechno tak neskutečně dávno a zároveň jako kdyby kamenem dohodil. Jaro zmizelo. Letní prázdniny utekly. Podzim odeznívá. A z nebe nám padají první sněhové vločky, doprovázené potleskem a hordou nedočkavých tváří vyhlížejících z okna školní budovy. Stejně tak, jak jsem se na vlastní doslova kůži přesvědčila, nám začala pěkná námraza. Nejspíš by mi přišlo absurdní tvrzení o nastávajícím kolapsu způsobeném právě silnou námrazou, kdybych onoho dne ráno nepodklouzla a dnes si nemusela se zachmuřeným výrazem prohlížet své tmavě fialové až modravé a sedřené koleno s naraženou zadnicí. A že to vcelku bolí. Něco nového je ve vzduchu. Že by spálená večeře? Ne, tu nemyslím, něco jiného. Jistá věc, za kterou stojí zásluhy první zapálené svíčky na věnci. Ano, je Advent a za nedlouho i Vánoce. Děti si otevírají první okénka v kalendáři a těší se na prázdniny, které letos - alespoň mne tedy - vyšly na dost dlouhý čas. Zvláštní ovšem je, že se na ně moc netěším. Ne že bych neměla snad ráda Vánoce, jen je to pro mne moc dlouhá doba, nejdřív se člověk nudí a nakonec jen nesnesitelně rozlenoší.
Každopádně se nám přehoupl listopad s prosincem a vánoční euforie pohltila takřka vše okolo. Nástěnka ve škole? Vánoční. Reklamy v televizi? Vánoční. Program na tréninku? Vánoční. Nové zboží a slevy? Vánoční. Výzdoba? Vánoční. A jak, že tento (ne)čas a chaos trávím já, veledůležitá to osobnost? Nijak, pro mne se prakticky nic nemění. Nejsem člověk, který by svátky nějak extrémně vyžíval, ale i přes to se stane, že se nějaké kulturní akce zúčastním. Pokud teď pominu ty, které se vánoc příliš netýkají, jako byla například nedávná návštěva divadelního představení mé kamarádky - už dlouho jsem se takhle nezásmála, podařené, opravdu - tak se mi poštěstilo podívat se do (ne)dalekého města Linz, když trhy ještě začínaly. Jarmark jako takový mě nijak extra nevábil, bylo to krásné, to se musí nechat, všude to voní a něco hraje, koupíte si nějaké dobré jídlo možná i pití, ale já jsem se nejvíc těšila do obyčejných obchodních pasáží - no jsem prostě holka a krásu starších částí města s nazdobenými trhy nedokážu řádně ocenit, týkají se mě jen ty nákupy a taky že jsem neodešla s prázdnou.Asi největší radost jsem měla, když se mi konečně podařilo sehnat nějaké pořádné šaty, dohromady skoro žádné nemám a když potřebuji někam vyrazit, nemám co na sebe. Navíc mám taky něco do tanečních, skvěle mi sedí a podle mého jsou nádherné, jen se trochu bojím, abych nerozbila nějakým nedopatřením zip. Na první fotce můžete vidět, jak jsem se plná nadšení musela vyfotit ještě tehdy, když jsem si je v obchodu zkoušela - ano, mám pod tím džíny - a další už jsou z domova.
A zde jsou mé pavučinkové šatičky v plné kráse samy o sobě a bez toho, aniž bych je kazila já, když je mám na sobě.


Dále mi do oka padlo krásné černé, opět krajkované tílko, vzadu se zlatým zipem, což podle mě působí docela efektivně, navíc je volné a pohodlné, jsem moc spokojená. A společně s ním ještě nové černé džíny, které sháním už také poměrně dlouhou dobu, jenže mi vždycky byly moc velké nebo naopak malé, případně byla látka přespříliš tvrdá a málo elastická, tento případ byl velice častý, kolikrát jsem se cítila jako slon, když jsem si na sebe ty těžké kalhoty oblíkla, i když z venku působily hezky. Ale tohle je něco jiného, jsou moc pěkné, pružné a konečně se v nich cítím dobře, navíc nejsou úplně černé, ale mají na kolenou ty světlejší místa a na kapsách černé kamínky, které nejspíš nejsou vidět.A na závěr mi do nosu cvrnkla takové elegantní černá sukýnka, materiálově je více méně pletená a dělaná spíše na zimu. Je pěkná, hezky sedí a cítím se v ní docela dobře, svoje. Když jsem tyhle nákupy oblečení uzavřela, dočkala jsem se několika konstatování, že se nejspíš vybavuji na pohřeb - no co.


Vánoční dárky už mám chválabohu nakoupené, až na jediný, který by měl být z mé tvorby, ale jak tak uvažuji, možná s tím seknu, poslední dobou jsem neskutečně nešikovná, každopádně už se nemusím nijak výrazně stresovat. Když jsem byla nakupovat nějaké nové přírůstky do rodiny, narazila jsem v květinovém centru na tento strom a naprosto mě uhranul. Nádhera. Ten strom jako takový, umělý, byl celý černý a ozdoby, jakým stylem byly naaranžované a všechno, to bylo úchvatné. Přiznávám, že přesto všechno jsem spíše zastánce klasiky, ale skutečně tohle je podařený kousek, až jsem si ho musela vyfotit.


Co se naší vánoční výzdoby týče, už je takřa v plném proudu, i když nikdo z naší rodiny to s ní moc nepřehání. Pro zatím mám jenom tyto dvě dosti nekvalitní fotky, ale do budoucna - tedy do Vánoc - hodlám přidat něco jako článek o tom, jak se u nás slaví s případnými fotografiemi, možná bude i video, ale jen možná. Zatím se můžete pokochat tímto nekvalitním čímsi.


V souvislosti s tím, že za pár měsíců by se měl rekonstruovat můj pokoj - ehm, spíše bourat - ve kterém vyrůstám už od dvou let a prakticky nic tu nebylo změněno, až na plakáty, možná nějakou skříň na víc... pořídila jsem si nové hodiny. Nikdy jsem nic takového něviděla a úplně mne očarovaly, sice to na první pohled může působit trochu kýčovitě, ale podle mě je to pěkné a s fialovou zdí, kterou plánuji, by to mohlo vypadat hezky.


Dnes je také poměrně důležité a zásadní datum, 5. prosince, což značí jednu podstatnou věc především pro ty mladší a menší z nás nebo pro slabší povahy, protože ano, dnes skutečně chodí čerti. První várkan se na mne sesypala už včera na treninku. Jak se říká, čím starší lidé, tím více praštění jsou. Díky bohu šlo jen o to dobře zajet sestavu - s vypůjčeným tričkem, které mmochodem na mě visí spíše jako noční košile - a o následné zhodncení jednotlivců, pár hozených brambor a vyházených věcí, jinak řečeno sranda. Ty společné fotky radši nchci vůbec vidět. A dnes, coby na "pravého Mikuláše" mě zatím stihli jen ti školní zástupci. Upřímně řečeno jsem si myslela, že do toho dají trochu víc, vždycky to býval větší rachot a tak podobně, ale nestěžuji si. Hlavně že si před nimi ráno zamknu mobil do skříňky - protože někdo velice chytrý se domluvil, aby mě vytáhli, načernili a mobil sebrali - a oni si mne nakonec ani nevšimli, jen trochu ušpinili. Každopádně ten vražedný řev, co se už od nulté hodiny až do mého odchodu rozléhal po celé škole, to stálo skutečně zato, něco, co se vám vryje pod kůži a těžko se to popisuje. Co se domova týče, my svátky moc neprožíváme, ale tenhle ano, zkrátka patříme k těm sadistickým domácnostem, ovšem dnes se ještě nic neudálo, o tom buu informovat nejspíš později, s největší pravděpodobností to sem ještě připíšu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 18:28 | Reagovat

Já byla v neděli v jednom městě, kde jsme se byli s rodinou podívat na stromek a taky tam měli trhy. Vcelku jsme si koupili jen svařák a já medovinu. V obchoďáku jsme ale taky nakoupily (já, ségra a mamka) spoustu věcí ;) Ty šaty vypadají pěkně :) Pěkné hodiny, takový zvláštní styl. Já bych si je sice nekoupila, ale jestli se líbí tobě, tak proč ne :)

2 J&amie Jackson J&amie Jackson | Web | 5. prosince 2014 v 19:17 | Reagovat

ty šaty jsou luxusní.

3 LuiSummer LuiSummer | Web | 5. prosince 2014 v 21:13 | Reagovat

Také jsem se byla podívat na stromeček. Dokonce jsem lila olovo. =D
Ale musím pochválit šaty a také rukavice. Máš skvělý vkus na oblečení a také na hudbu. =)

4 silluety silluety | Web | 5. prosince 2014 v 21:25 | Reagovat

Nojoo :D samá černá :D ale ten začátek :3 o můj bože :3 i takovejhle článek má dokonalej úvod x_x
ale ty šaty jsou božský :3 a to triko s jeanama sou dokonalý :3 ouu shit :D máš strašně super vkus :3

5 - monika - - monika - | Web | 6. prosince 2014 v 18:10 | Reagovat

... ty hodiny se mi moc líbí, hned bych je brala místo těch co máme doma. musíš mi je pak vyfotit až budou na zdi ... a moc moc se mi líbí šaty - proč já nikdy na takové nenarazím ...

6 Jane Rose ( SB ) Jane Rose ( SB ) | Web | 7. prosince 2014 v 20:01 | Reagovat

Nádherný šaty... které ti moooc seknou :) ty hodiny nejsou vůbec kýčovité... jsou supér :) pěkný zbytek fotek :)

7 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 20:30 | Reagovat

Ty šaty vypadají fakt pěkně.
No jo, ono to nějak rychle uteklo. Vždyť ještě včera byl leden, ne? Fuuu, nechci být zas o rok starší!

8 majas-serials majas-serials | Web | 21. prosince 2014 v 22:12 | Reagovat

Hm, tak jsem zapomněla, že když kliknu na fotku, tak se to přesměruje jinam a neuloží se mi komentář. :D hmmm sakra, tak zkráceně. :D Trhy mám moc ráda. Ty šaty se mi moc líbí, já jsem si teď taky kupovala šaty nahoře mají podobnou krajku, ale ta pokračuje až úplně dolů, pod ní je červená látka, jsou tak stejně dlouhý jako ty tvoje, ale máš širší sukni,to s tím pohřbem znám až moc dobře. :D Ten strom je na mě až moc přeplácaný. :D My žádnou vánoční venkovní výzdobu nemáme. :(( Ty hodiny jsou velkolepé. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015