--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

You will know her name aneb mých top 5 horrorů

27. ledna 2015 v 16:58 | Lory |  Mix filmy, herci
Jak tak se koukám a toulám půdorysy tohoto prázdného místa, uvědomila jsem si, že už dlouhou dobu zde nebyl žádný filmový článek, též ani recenze. Proto jsem se tedy rozhodla zasvětit prostor hned pěti filmů a o stručném zrecenzování, na téma horrory, jelikož letošní prázdniny a poslední doba pro mne je hodně filmová. Horory jsem nikdy moc nesledovala, ale byla jsem donucena. Nakonec se pak i ukázalo, že mě začaly bavit. Krokm zmiňovaných filmů, na které můžete v článku narazit byhc ještě ráda podotkla Saw 7. Dívala jsem se na něj kvůli Chesterovi a špatný nebyl, zároveň mě ale nezaujal natolik, abych na něj psala recenzi... Dost už řečí, pojďme se vrhnout na to. Zacpěte si uši, připravte běhy a pozorně sledujte...

5. The Ring 2

Anotace
Příběh se odehrává šest měsíců po hrůzostrašných událostech, které rozpoutala videokazeta se zdánlivě nevinným obsahem. Hlavní aktérka prvního Kruhu, investigativní novinářka Rachel Kellerová (Naomi Watts) se synem Aidanem opustí Seattle a přestěhuje se do tichého městečka v Oregonu ve snaze zapomenout a začít nový život. Minulost se ale tak snadno odbýt nedá, zvlášť když v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místě činu policisté naleznou neoznačenou videokazetu. Rachel si uvědomuje, že pomstychtivá Samara se vrátila, aby znovu roztočila kruh nenávisti, teroru a smrti.

"Strach uzavírá kruh"

Herecké obsazení
Rachel Kellerová - Naomi Watts se zmocnila hlavní role i na podruhé úspěšně. Myslím, že podala uspokojující výkon, který by se dal klidně srovnat s tím, co předvedla v prvním Kruhu.
Dále si ve snímku zahráli například David Dorfman nebo Sisy Spacek jako Evelyn, Shannon Cochran v roli Samařiny matky Anny Morganové, Simon Baker (Mentalista mě tu skutečně překvapil, byl asi ten poslední, koho bych čekala) a samozřejmě nesmím zapomenout na Daveigh Chase v roli Samary.

Efekty
Prakticky vzato bych sem mohla psát stejné věci, jako u prvního The Ring, až na pár vylepšenim, jelikož samotná televize a studna už jim přišla zřejmě málo. Fascinovala mě vod u stropu, to byl skutečně mistrovský kousek, i když tedy nevím jestli by Rachel takovou smršku přežila v takovém klidu a pohodě, bez ničeho zlomeného, vzhledem k tomu, že se nacházela v koupelně. Další novinkou pro nás byli kupříkladu jeleni, ti mi ale přišli více méně až moc umělí.

Celkový názor
Jak je známo, další pokračování původních filmů už nikdy nejsou tak dobrá, jako předchozí díly, případně díly. To jsem předpokládala i u Kruhu, ale musím souhlasit jen z poloviny. Televize už byla sice ohraná, ale objevily se zde další věci, které diváka zaujmou. Já jsme byla například moc ráda, že jsem se toho mohla více dozvědět o Samařině matce a Samaře samotné. Vlastně mi jí bylo tak trochu líto. Pokud to mám shrnout, děj už nebyl tak perfektní jako u prvního snímku, byly tam jisté zádrhely a některé věci až přespříliš urychlené nebo nepochopitelné, ale na druhou stranu, tak to občas zkrátka má být. Efekty byly parádní, to co předvedli herci také. Ale ačkoliv se mi film líbil musím nějaká procenta strhnout a tak je to nakonec krásných 84%

(84%)

4. Signs

Anotace
Všechno, co si farmář Graham Hess (Mel Gibson) doposud myslel o tomto světě, se změní v okamžiku, kdy objeví na svém poli zvláštní poselství - složitý obrazec z kruhů a čar, vyrytý do kukuřičného lánu. Skutečnosti, které odhalí během vyšetřování tohoto tajemství, navždy změní životy jeho bratra (Joaquin Phoenix) a dětí (Rory Culkin, Abigail Breslin). Scénárista a režisér M. Night Shyalaman přichází s unikátním příběhem, který se dotýká fenoménu záhadných obrazců v polích a ukazuje, jaký vliv má tento zvláštní jev na jednoho muže a jeho rodinu.

"Nepotřebujete Šestý smysl! Nemusíte být Vyvolení! Stačí, když vám dají Znamení!"

Herecké obsazení
Graham Hess - Asi největší lákadlo tohoto filmu aneb Mell Gibson v hlavní roli. Osobně tohoto herce moc nemusím, ale není to tak, že bych ho neměla ráda, proto nemám nastudované, jak hrál v jiných filmech, ale ve Znamení se mi skutečně líbil. Celý příběh filmu a zároveň vnitřní boj jeho osoby byl fascinující a výborně zahraný.
Dále účinkovali například herci jako je Joaquin Phoenix v roli bratra Merrilla, Rory Culkin jako Grahamův syn Morgan a Abigail Breslin jako jeho sestra Bo.

Efekty
Musím se vám přiznat, že dlouho dobu poté se mi při pohledu nebo jen pouhém pomyslení na kukuřici chtělo zvracet, tak velký dojem to ve mne zanechalo. Řeknete si kukuřice, no a co? Ale kdybyste viděli jakým způsobem byla zde pojata, nedivili byste se. Představa vetřelců byla též děsivá a až nehezky realistická. Cizí vesmírné lodě si dnes asi každý dokáže představit ale představa návštěvníků z vesmíru se značně v očích některých liší, zde byli ilustrování jako klasičtí zelení mužíci, ovšem nechutní a nebezpeční, nebojící se nás zabít ba naopak, přiletěli si por nás. Ještě žádný film pro mne nebyl tak dlouhý... Efekty byly každopádněskvělé.
Celkový názor
Jelikož moje maminka má na tento snímek barvité vzpomínky, jendoho dne se rozhodla, že i mne by měla zasvětit a přestože jsem se bránila, nakonec jsem byla donucena. Označila bych to za velice vydařený filmový snímek, protože takovéhle noční můry už jsem vážně dlouho neměla. Bála jsem se ve vlastním domě, pokud se smrákalo, ba což o to, já se bála i na těch třech metrech čtverečních, jež zaobírá můj pokoj.Děj byl perfektní a realistický. Trefný název už proto, že znamení jsou v životě všude okolo nás a Signs na to chtěly upozornit. Na druhou stranu k takto katastrofickému scénáři může jednoho dne klidně dojít. Mě děj uchvátil, jak byl promyšlený, vše na vše navazovalo a i ty sebenevýznamější okamžiky hrály nakonec velkou roli. Možná, že malou slabinou byla ale skutečnost, že se film snažil řešit až přespříliš velké množství otázek najedou, ačkoliv to nemusí být vždy špatně. Znamení se mi líbila, byla jsem vyklepaná jako ratlík; efekty a herci skvělí, proto dávám hodnocení 90%.

(90%)

3. The Ring

Anotace
Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat.

"Než zemřeš, uvidíš…"

Herecké obsazení
Rachel Kellerová - Naomi Watts se zmocnila hlavní role skutečně bravůrně. V celém filmu mi přišla skvěle zahraná, ačkoliv častokrát jsem její chování a rozhodnutí nechápalal i když to už je potom především otázkou postavy jako takové a ne herečky. Za výkon ji musím jedině pochválit.
Dále se ve filmu objevili například Martin Henderson v roli přítele Rachel Noaha, David Dorfman nebo Daveigh Chase, všichni skvělí herci. Samozřejmě vše má své mouchy, ale troufnu si říct, že v tomto případě minimální.

Efekty
Legendární studna a Samara vylézající z televize, co více dodat, pokud jste film neviděli, Kruh je v dnešní době tolik prolulý a populární, že alespoň jeden z těchto výjevů vám musí něco říkat. Upřímněby se určitě dalo co vylepšovat, přeci jen už je to nějakých třináct let zpátky, co byl tento snímek natočen, ale i přes to, efektově opravdu moc vydařené provedení. Celá studna byla fantastická a Samara o to více Tak ošklivá a přitom fascinující, stejně jako výrazy jejích obětí.
Celkový názor
Na Kruh jsem se nikdy dívat nechtěla. Slýchávala jsem o něm v okolí a často narazila na fotky či články s jeho tématikou na internetu, podle všeho to měl být ale skutečně děsivý horor a jelikož já se nerada bojím, hned jsem h zavrhla. Když pak s nápadem stáhnout si The Ring přišli rodiče a doslova mě donutili, něco ve mě přeskočilo a ačkoliv se mi do toho moc nechtělo, byla jsem zvědavá, cot že je to vlastně zač. Měla jsem chuť vzít do zaječích už prvních pět minut, ale nakonec musím říct, že se mi to líbilo. Docela jsem pak měla strach zapnout televizi, ale to už je vedlejší. Herci i herečky mi byli sympatičtí a dobře se se svými rolemi poprali. Fascinovala mě videonahrávka, která byla hlavní složkou příběhu, dosud bych ocenila se o ní dozvědět něco víc, ale některé věci by měly zůstat pro lepší tajemno a atmosféru utajeny, je to přeci jen horror. Jak už jsem řekla, film se mi líbil, zároveň už jsem ale viděla i lepší a tak byhc dala 90%.

(90%)

2. Evil Dead

Anotace
Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí.

"Pětici kamarádů se na rodinné chatě podaří nevědomky probudit spící démóny."

Herecké obsazení
Mia - Hlavní hrdinka v podání herečky Jane Levy se mi jistým způsobem zamlouvala už od začátku. Typicky outsider a už proto jí nikdo nevěřil, což se jim sakra nevyplatilo. Herecký výkon byl skutečně na dobré úrovni, neumím si na jejím místě představit někoho jiného.
Dále, pokud se rozhodnete na, podle českého názvu, Lesního ducha podívat, můžete se těšit na herce jako je Shiloh Fernandeze, Jessica Lucas, Lou Taylor Pucci nebo Elizabeth Blackmore. Všichni vydali skvělé výkony.

Efekty
Co se fektů týče, musím opět pouze chválit. Na film jsem se dívala ještě o letních prázdninách s kamarádkou ve stanu, což byl dosti blbý nápad, vzhledem k tomu, že všude okolo nás byl les. Působilo to tak opravdově a nemožně zároveň, všudypřítomná krev a všechny ty hnusárny, které raději nbeudu vypisovat, půspbily naprosto realisticky. hcvílemi to bylo možná až přespříliš, ale je to horor. Bezkonkurenčně nejvíc sadistický a nejkrvavější, který jsem doposud viděla.
Celkový názor
Abych se popravdě přiznala, na horory jsem nikdy moc nebyla a tento byl můj více méně první. Sice v dost pozdním věku, ale já mám vždycky noční můry, sama se na nic tohoto stylu dívat nemůžu a dříve nikdo takový nebyl. Děj byl skvěle promyšlený, všechno do sebe zapadalo a i když jsem se omylem dívala na cleý film v originálu, který mimochodem zněl úžasně, s též anglickými titulkami, dokázala jsem se svou mizernou úrovní angličtiny všechny věci pospojovat do smysluplného celku. Závěr prozrazovat nebudu, ale upřímně i když byl předvídatelný, já jsem ho nečekala, myslela jsem, že zemřou všichni. Věřte mi, konec filmu byl nejlepší, speciálně poslední scéna s motorovkou - ještě teď se mi dělá špatně. Herecké výkony jedním slovem paráda, efekty též, doprovázené klasickou hororovou hudbou s myšlenkou. Nemohu jinak, nežli ho v tomto žebříčku zařadit na druhé místo a hodnotím 91%.

(91%)

1. Carrie

Anotace
Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo - její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak?

"Všichni budou znát její jméno."

Herecké obsazení
Carrie White - Carrie, podle které se i celý film jmenuje, byl mistrovsky zahrána herečkou Chloë Moretz, kvůli níž jsem si film původně stahovala, aniž bych tušil, jak moc se mi bude líbit. Chloë je má oblíbená herečka, podle mého neskutečně talentovaná a do role Carrie mi neskutečně sedla. Vážně úžasná, nemám co dodat.
Dále se ve filmu objevily hvězdy jako je Julianne Moore v roli matky, Judy Greer, Ansel Elgort (celý film jsem si říkala, že ho odněkud znám, až nakonci mi došlo, že hrál ve Fallout In Our Stars), Gabriella Wilde, Portia Doubleday nebo Cynthia Preston. Všichni umí opravdu úžasně hrát. Bylo to takové reálně a jako kdyby se herci skutečně stali postavami, jež ztvárňovali. Nemám co dodat.

Efekty
Celkově bych řekla, že jelikož tento horor byl spíše mírnějšího charakteru, nějakých převalně převalných efektů ani nebylo potřeba, ale ty, co byly, byly perfektní. Ať už jde o krev, Carriininy schopnosti nebo prasknutí silnice s demolicí auta. Celý zásach na večítku byl z ohledu efektů úžasný.
Celkový názor
Film jsem si stáhla, jak už jsem říkala, hlavně kvůli herečce, ale nakoenc jsem byla mile překvapena. Klasika od Stevena Spielberga v novém, myslím již třetím a zároveň nejnovějším podání je parádní. Děj je úžasný a promyšlený, jak jinak také. naprosto s Carrie soucítím a mrzí mě, když si uvědomím, že vlastně nejsme tak daleko od pravdy, šikana je docela "normální" věc v dnešní době. První scéna s "krví" mě vážně zaujala, chtělo s emi skoro i brečet, bylo mi jí líto. Zároveň i to, jak byla její matka histericky pošahaná. Od začátku se dalo čekat, že se Carrie pomstí a když pak přišlo na podřezání prasete, bylo mi jasná, na co se krev použije. Jako zlý sen, proměnila se původně krásná noc pro všechny účastníky. A dobře jim tak, vyloženě jsem se v tom vyžívala, zab je jen je zab! Ale koenc mě překvapil. Vůbec jsme netušila, jak by mohl skončit, ale ukřižování její matky mi přišlo dosti brutální, kupodivu mi ale bylo více líto Carrie, když odešla. Závěrečná scéna s hrobem, jak praská, byla ale vyloženě geniální! Vážně, musela jsem se zasmát. Nejedná se o typ hororu, kdybyste se třásly strachy, spíše je to místy nechutné, ale děj úžasný, herci též, efekty také a proto neváhejte a na film se určitě podívejte! Dávám prnví příčku, 97%, protože zkrátka nemohu jinak. Skvělý film.

(97%)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 17:30 | Reagovat

Kruh znám, ale na horory se moc nedívám. Převážně z nich mám noční můry :D Takže jsem z hororů viděla jen Hory mají oči a Žena v černém. Jiné si netroufnu

2 Ordinary Girl Ordinary Girl | Web | 27. ledna 2015 v 18:46 | Reagovat

Na horory se dívám zřídkakdy, protože mám potom strach že mě něco zabije :D Z těhle znám jen Kruh :D

3 - monika - - monika - | Web | 27. ledna 2015 v 18:49 | Reagovat

... já jsem nikdy žádný horror neviděla, jsem strašný strašpytel ...

4 Rosetta Rosetta | Web | 27. ledna 2015 v 19:53 | Reagovat

Kruh 1 a 2 jsem viděla :O a to na horory vůbec nejsem :D tu Carrie bych možná chtěla vidět :)

5 Kei Kei | Web | 27. ledna 2015 v 20:26 | Reagovat

tak kruh jedničku jsem ani neviděla a dvojky sem viděla jenom kousek, protože sem se stejně celou dobu dívala skrz prsty :DD
jinak Carrie zbožňuju :33 totálně boží herci a všechno
ostatní filmy sem bohužel neviděla, ale doporučuju Sinister (nebo tak nějak), nespala sem ještě 2 dny a je to fakt napínavé a zajímavé!! :)
jinak krásný blog :3

6 Kačíí Kačíí | Web | 27. ledna 2015 v 22:40 | Reagovat

Jediný co jsem viděla byla Carrie, ktera byla vazne super!:3 a kruh jednicku i kdyz u dostscen sem si zakryvala oci, sem desnej podes:DD pekby clanek:)

7 Camilla Barnet Camilla Barnet | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 14:12 | Reagovat

Eh, na horory moc nejsem, ale Carrie mě vždycky docela lákala, ale i přesto jsem si to nikdy nepustila. :D

8 Vall Vall | Web | 28. ledna 2015 v 19:43 | Reagovat

Ahojky,
já horory přímo nesnáším. Tudíž článek nic pro mě :)

9 majas-serials majas-serials | Web | 28. ledna 2015 v 20:20 | Reagovat

Tak k tomu ti nic moc nenapíšu, ze zmíněných hororů jsem totiž ni jeden neviděla, protože jsem posera. :D Tak oprava The Ring jsem viděla, ale pro změnu už si ho vůbec nepamatuju. :D

10 Nats Nats | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 17:47 | Reagovat

Na horory se nerada koukám sama :D Vlastně ani nemám s kým protože mamka se bojí a tak:D No na kruh pořád nemám odvahu ani s 20 lidma :D Evil dead jsem viděla jen začátek a přestalo mě to nějak bavit :D Viděla jsem Carrie a podle mě to moc horor nebyl :D Ale líbila se mi Annabelle na tom jsem byla v kině :) Super článek :)

11 Calistka Calistka | Web | 29. ledna 2015 v 19:04 | Reagovat

Znám jen sérií kruhů, ale jinak mi tyto horory nic moc neříkají, ale ráda bych se brzy podívala na Carrie :)

12 Kikča Kikča | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 21:07 | Reagovat

Některé ty horory znám :-) super článek! Opět se překonáváš :-D

13 adelsdiary adelsdiary | Web | 4. února 2015 v 19:33 | Reagovat

Tak... Já horory přímo miluju. Kruh jsem viděla oba dva díly jsou hezké, ale je fakt, že já většinou se u hororech nebojím... Lesní Duch je hezky propracovaný, ale nevím, jestli bych ho ředila mezi horory, ale to je asi jenom můj názor... :DD

14 silluety silluety | Web | 5. února 2015 v 18:51 | Reagovat

Tak čtverka a jednička :3 to se mi zamlouváá :3 asi si zase zajdu za kámošem, abysme se zase na něco podívali :3 protože není nic lepšího, když jste nejmíň dva :3 <3 děkuju moc!! :3 <3

15 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 21. února 2015 v 9:38 | Reagovat

Jakožto Kingomaniak nemůžu přehlédnout záměnu Stephena Kinga za Stevena Spielberga. Jinak modernizaci klasik opravdu nemusím a zůstávám u knižní verze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015