--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Broken Generation

13. února 2015 v 20:13 | Lory |  Of Mice & Men
Je to už od pátého února nějakých těch pár dnů zpátky, co přišla na světlo nová pecka i s hotovým videoklipem od mé oblíbené skupiny Of Mice & Men. Nevím, jestli je to tím, že jsem se na ně poslední dobou moc nezaměřovala a dávala pozor na jiné věci, nebo je na vině, že Zlomená Generace byla překvapením pro všechny, každopádně mě její přichod mile překvapil, nový song jsem zkrátka nečekala. Co si od něj tedy slibovat? Než začnu, je dobré vědět, že by nebylo správné upínat se na názor jednoho človeka, konec konců není možné píseň pochopit, aniž by byla slyšena. Ale pro ty, co zajímá právě ten můj přístup k ní, pojďme tedy na to.STAŘÍ DOBŘÍ V NOVÉM
Of Mice & Men je skupina, kterou mi nějaký ten čas trvalo přijít na kloub. Ovšem když se do nich člověk trochu více zaposlouchá, zjistí, jak úžasní ve skutečnosti jsou. A poté, co jsem je slyšela ve Vídni, to už pro mě není jen skupina. Přiznávám ale, že jejich hudba nesedne zdaleka každému. Nové album coby Restoring Force jsem si zamilovala celé, asi nejvíce mě oslovila Would You Still Be There?, která byla zároveň mou první a též jsem se domnívala, že jí dlouho žádná od nich nepřekoná, ovšem to jsem se mýlila. Nahrávka mě totiž zaujala hned na poprvé.
Pozvolný rozjezd skladby mne očaroval. Ten drsný, ale zatím přesto neřvaný Austinův hlas, člověka donutil se zapřemýšlet. Stále čekám, co se bude dít, když v tu se přidá Aaron se svým nezaměnitelným vokálem a o kamžik později už jsme opět ve starých kolejích a mém milovaném a tolik obdivovaném screamu. Též se mi moc líbí souznění obou zpěváků a dvoujhlasy, skutečně skvěle se navzájem doplňují. Asi nejvíc se mi líbí předposlední sloka, která je skvěle podbarvena kratším sólem instrumentálů před ní. Jistě, že se najdou části, kde se mi zdá, že to Aaronovi trošku neladí nebo spíše mým uším ne, ale jinak nemám v tomto ohledu vůbec co vytknout. Jak už jsem řekla, byla jsem očarována.
U instrumentálů se mi líbí pozvolnější a klidnější počátek, který podbarvuje hlasy obou zpěváků, ale ve správný okamžik se všechno rozjede. Nikde nic nedrhne, celá píseň je díky doprovodu živá. Nástroje spolu ladí a nestalo se, že by mi něco někde drhlo nebo šlo proti srsti. Tudíž i zde se ode mne dočkáte jenom kladného názor a chvály - jinak to snad ani nejde, byl by to hřích.


ZAMYSLEME SE
Tak přesně k tomuhle vyzývá i nový videoklip OM&M. Videí, které se snaží změnit náš zaujatý postoj k životu, ovládaného technologiemi, je v dnešní době skutečně spousta, i když bohužel bez valného výsledku. Podívejte se do zrcadla a zjistíte to. I já jsem závislá, je to smutné, ale dokážu si to přiznat. Též to, že bych bez elektroniky moc dlouho nepřežila.
Tenhle klip je ale něco jiného. Má originálního ducha a úžasně vyjádřenou myšlenku. Je to možná troufalé takto označovat, ale podle mého je to nejvydařenější nebo každopádně jeden z nejvydařenějších klipů, který kdy vydali.
Kabely máme v dnešní době snad úplně všude, jenže nám ještě nedošlo, že jsme na ně připojeni. Kluci se toho nebáli a dali otevřeně najevo, jak jsme každý připojen v tom svém a nevnímáme svět okolo. Líbí se mi ty dvě otevřená dějství, naznačují duše, které ještě dýchají a nejsou v tranzu. Outsideři. Při pohledu na tu spoustu drátů v závěru příběhu je mi všelijak, jen ne povzbudivě či nadšeně. Závěr se mi vážně moc líbí, dva kteří se hledali se našli a probudili ostatní ze slepoty. Do toho všeho se v záblescích vynořuje skupina, přičemž prostředí, ve kterém se nachází, skvěle ladí s celým videem. Taky bychom potřebovali, aby někdo naše kabely přetrhal. Abychom procitli.

We'll climb the walls to scratch the sky to save another day!
Text songu mluví prakticky za vše. Stačí si přečíst pár řádků a jeden hned ví, o co kráčí. Je až skoro neuvěřitelné, jak pokud dokážete slova správně zformulovat, můžete jim dát tak obrovskou váhu. Kluci mají podle mě obecně vydařené texty s hloubkou, ale tenhle mě vážně zaujal. Má to smysl a to dokonce velký, myslím, že věty podobné těmto, by se měly vyvěsit na budovách a pak by si možná ostatní uvědomili, co jsou. Nebo naopak nejsou. Can you pick up all the pieces of this broken generation?


Zlomená generace působí tak zajetě a charakteristicky, přesto přináší mnoho nového. Já mohu říct jen všechno dobré a vřele doporučuji všem si ji pustit, jsou to jen čtyři minuty, tak co vám to udělá? Pokud jste se dostali až sem, věřte mi, pusťte si to.

He sits and he waits
Feeling broken and hollow
Hands held close to his face
Screaming why do I bother?

They'll just tear me down,
Rip me apart, cast aside like a sinner
With no words from the wise

Will you ever learn?
Will you ever learn?
Will you ever learn?
Learn to listen!

Can you hear them calling?
You'll testify to justify, you have to find a way!
Can you hear them calling?
With arcane eyes you're staring back at someone with no face!
Can you hear them calling?

She lies there in wait
and feeling so hollow
Can't find love in this place
Left alone with her sorrow

All the promises you made
When you stood by her side were so broken
When you threw it away

Will you ever learn?
Will you ever learn?
Will you ever learn?
Learn to listen!

Can you hear them calling?
You'll testify to justify, you have to find a way!
Can you hear them calling?
We'll mobilize, not pacify to save another day!
Can you pick up all the pieces of this broken generation?
Can you hear them calling?

The road to hell is paved in good intentions and apathy
What did you expect when common sense is your enemy?
I'd rather burn alive than drown inside your reality

Can you hear me?
Are you listening?
Can you hear them calling?
Testify to justify, you have to find a way!
Can you hear them calling?
We'll climb the walls to scratch the sky to save another day!
Can you pick up all the pieces of this broken generation?
(Pick up all the pieces of this broken generation?)
Can you hear them calling?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marča Marča | Web | 14. února 2015 v 19:58 | Reagovat

tuhle skupinu bohužel neznám :/

2 Mallory Mallory | Web | 15. února 2015 v 10:46 | Reagovat

je to skvělá písnička <3

3 Lory Lory | Web | 15. února 2015 v 19:14 | Reagovat

[1]: To je škoda, stojí za to si od nich něco poslechnout x)

[2]: Též si myslím :)

4 silluety silluety | Web | 16. února 2015 v 16:07 | Reagovat

Ta písnička je fakt super :3 vzali si moc super téma a strašně to vystihuje :) i ten  videoklip je taky strašně výstižnej :) fakt moc se jim to povedlo :3

5 Wer Wer | E-mail | Web | 1. března 2015 v 19:45 | Reagovat

Pesnička je dokonalá. Hudba, videoklip, spevy a to posolstvo... Pravdivé, na hlboké zamyslenie. Je to niečo iné, ale stále je to tá kapela, do ktorej som sa zamilovala. Tiež som im dlho nemohla prísť na chuť, ale potom som počula Would You Still Be There a už to šlo. Som rada, že sa chalani neboja skúšať aj nové veci a stále sa vyvíjajú. Nie všetky kapely to dokážu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015