--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Human

31. března 2015 v 18:55 | Lory |  Three Days Grace
Po dlouhém čase čekání jsme se konečně dočkali oficiálního data vydávání nového průkopového alba TDG. Human jsem vyhlížela z okna už skutečně urputně, na jednu stranu s obavami, na tu druhou s nadšením. Jakékoliv srovnávání této desky s původní skupinou je od věci, to všichni víme. Přestože by se dalo říct, že už to tak nějak není ono, musím se skupiny zastat, že to sice ono skutečně není, ale ja by taky mohlo, s jiným zpěvákem? Je to jiné a o to jde. Pojďme se tedy zatím podívat, jak to vidím u jednotlivách songů já.


001. Human Race
Píseň, která byla uvolněná jako poslední před oficiálním vydáním celého alba. Refrém mě zaujal prakticky napoprvé, ale u skladby jako celku nastal jeden zásadní problém: po celou dobu, co mi hrála do sluchátek, jsem čekala, kdy se to konečně rozjede. Kdy to Matt nakopne a skladba dostane konečně tu pořádnou jiskru, kterou jsem u TDG vždycky tak milovala. Nestalo se. Human Race není špatná píseň s o nic horší myšlenkou, ale něco jí chybí. Tohle je řekla bych už uzavřená věc, nad kterou jsem přemýšlela dost dlouhou dobu a nehla jsem se z místa. Pro mě tedy průměrná skladba, nic světoborného.


002. Painkiller
Nenazvala bych to asi jako starou skladbu, ale byla tou první, které jsme se ještě někdy tuším na konci minulého roku mohli dočkat. Už jsem se o ní několikrát zmiňovala, proto když to shrnu, trvalo mi poměrně dlouhou dobu přijít jí konečně na chuť, když se mi to ale povedlo, tak jsem se jí nemohla zbavit. A tak to trvá vlastně doteď. Pokud stojíte o rozsáhlejší názor, určitě by se vám povedlo někde na blogu najít zmínku z předchozích měsíců.

003. Fallen Angel
Začátek není špatný a refrém se mi taky moc líbí. Musím uznat, že mě dokonce donutil k tomu zpívat taky a vrtět se na stoličce, na které teď u provizorního stolu sedím. Hlavním problémem téhle skladby je ale nejspíš snaha zkombinovat pomalou melodii s rychlou, respektive mi přijde ta pomalá moc zrychlená a ta rychlá moc zpomalená. Asi po půl první minutě se stav srovnává a píseň se mi konečně začíná líbit, brzy potom ale následují opět podobné úseky. Ten hlas mi tam zkrátka v kombinaci s hudbou moc neladí, hlavně pak na konci. Špatné to není, ale zároveň ani nic extra.

004. Landmine
Asi první myšlenka, co mě napadla po začátku zpěvu bylo něco ve smyslu: "Co to ksakru je?!" Ta úprava hlasu je jednoduše hrůza. Jakmile se song ale trochu rozjel a přišlo na refrém, tak jsem byla očarována. Bohužel předchozí úpadek to nestačilo patřičně srovnat. Úprava a výška hlasu v celé písni mi přijde trochu nešťastně zvolená, ačkoliv jak už jsem říkala, hlavní slogan je skutečně chytlavý a dalo by se říci, že se mi více než líbí a stejně tak i melodie, jsem nucena zařadit tenhle kouset spíše do té průměrnější části.


005. Tell Me Why
Začátek mi trochu připomněl Metallicu, co se týče prvních tónů. O pár vteřin později už se ale o jakékoliv podobě nedá hovořit. Konečně, konečně jsem se dočkala něčeho pořádného. Musím si pochválit i zpěv, zde se skutečně povedl a konečně je tu pěkně zkombinovaný ten kontrast meti klidem a ruchem (to jest můj pracovní název pro rychlejší a pomalejší části). Líbí se mi obzvlášť pak jeden prvek v instrumentálech, poměrně zřetelný a též vyváženost hlasu mě příjemně překvapila - hlavně po tom, co jsem slyšela před tím. Rozhodně skvělá píseň!

006. I Am Machine
Z předem vydaných a možná i momentálně z velké většiny všech skladeb bezkonkurenčně má nejoblíbenější. Ta mě zaujala narozdíl od spousty ostatních takřka okamžitě. Zamilovala jsem se do textu, do hlavní linky a melodie, ba dokonce i zpěv jsem si oblíbila. I keep my eyes wide open... Pokud máte zájem, padla zmínka i v některém z dříve vydaných playlistů.

007. So What
Úvod moc vydařený, připomíná mi stylem některé ze starých songů. Co se mi na písni moc líbí je instrumentální část. Zpěv částmi trošičku mým uším drhne, ale jinak si na něj také nemůžu stěžovat. Budu se opakovat, ale i v tomto případě mě nejvíc zaujal refrém, který donutí se vrtět snad každého. Též konec je skvělý, načasování a celkové poskládání... paráda.

008. Car Crash
Od tohohle songu jsem si slibovala poměrně hodně. Trochu mě zmátla ta podlinka, mám pocit, že už ji od někud vcelku důvěrně znám, což částečně samozřejmě ruší celkový dojem. Říkala jsem si, že se bude jednat o klasický oddechový článek alba, ale ne. Rozjezd zhruba v polovině skladby, to bylo něco, na co jsem například u Human Race čekala celou dobu, takže jsem při nejmenším nadšená. Tohle se vážně povedlo.


009. Nothing's Fair In Love And War
Nemám moc v oblibě zbytečně dlouhé názvy písní, což mě i zde trochu zmátlo. Zmatenost se ale naštěstí brzy vytratila, pohodový začátek vystřídaný nakopnutím konečně aspoň trochu podobným starým TDG a též instrumentály u konce mě dostaly. Pár věcí se dalo možná udělat lépe nebo jinak, ale vesměs si zde nemám na co stěžovat.

010. One Too Many
Nemám co dodat. Tohle je ono, tohle je ono! Skutečně nádhera, pravý klenot desky. Teď budu působit jako praštěná čtrnáctka - což možná není zas tak daleko od pravdy - ale jsem nadšená, tohle mě uhranulo hned po prvních tónech, hned v počátečních vteřinách. Nádhera! Povinně pustit!

011. The End Is Not Answer
Pěkně našlápnuto, ale na mě částmi až moc zbrklé, jinde zase naopak. Slibný kousek, který ale nebyl tak úplně dotažený do konce. Taky mi tam trochu neladí snaha vecpat dlouhé textové úseky do krátkých intervalů, což nepůsobí zrovna valně, pokud nejste buď raper nebo hodně dobrý a zkušený zpěvák - v tomto případě bych to bohužel neoznačila ani jedním z těchto názvů. Ale špatné to není, to vůbec, líbí se mi to, jen chvílemi zkrátka úplně nesedí.

012. The Real You
Poslední píseň na albu, to by měla být podle mě třešnička na dortu, slavnostní zakončení. Vyhovuje toto? Nejspíš bych jí na desce umístila na jiné místo, ale i přesto jisté kouzlo a důvod, proč je tam, kde je, pociťuji a chápu. Taková rozlučka se znovupovstáním. Na mě působí trochu jako oddech v rychlejším stylu, což určitě není na škodu. Každopádně stejný případ, jako byl HR - postrádám jiskru.


Nyní po poslechu celé desky jsou mé pocity znatelně smíšené a zmatené, nejspíš je ještě příliš brzy na uzavírání názorů, některé věci se zkrátka musí nechat patřičně rozležet. I přesto nyní mohu ze své pozice říct, že mě deska nijak nepřekvapila, ale zároveň ani nezklamala. Je to přesně něco podobného tomu, co jsem očekávala. Jsem ale za výsledek ráda, mluvím tedy v kladných číslech, i přestože se některé písničky mohly vydařit lépe, celkově můžeme hovořit o hodnocení alba slovem vydařené. Samozřejmě, že postrádám Adama, ale recenzi jsem se snažila psát z pohledu na úplně novou kapelu. Neporovnávám TDG s Adamem a TDG s Mattem, to bych mohla rovnou rozpoutat bitvu zpěváků a všichni víme, jak by to dopadlo. Poslouchám teď TDG skutečně jako znovuzrozené. Pohled jednoho jednotlivce samozřejmě nic neznamená a není nijak směrodatný, i přesto jsem se s vámi ráda podělila o své dojmy a pojmy. Jakékoliv dotazy, připomínky a samozřejmě i vlastní názory a postoje pište pod článek - budu moc vděčná a jsem i při nejmenším zvědavá na názor někoho druhého.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jsi tu?

Klik

Komentáře

1 L.| OutOfHell.blog.cz L.| OutOfHell.blog.cz | Web | 31. března 2015 v 20:12 | Reagovat

Ještě jsem neměla možnost si poslechnout, ale určitě až bude čas jdu na to. :) Nemají být náhodou na Rock for People? :)

2 Beatricia Beatricia | Web | 31. března 2015 v 22:49 | Reagovat

Mně osobně se zdá album vydařené. Já sama sice preferuji hard and heavy  death metal, ale ráda jsem si to poslechla. U prvního songu bych uvítala nějaký větší "nářez", ale celek se mi líbil.☼☼☼

3 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 1. dubna 2015 v 17:33 | Reagovat

Ahoj na blogu probíhá bleskovka, budu ráda, když se zapojíš :-)
http://mysteria-myworld.blog.cz/1504/bleskovka-10

4 Vall Vall | Web | 2. dubna 2015 v 11:28 | Reagovat

Ahoj,
Human je krásná písnička od Christiny Perri :)

5 Lory Lory | Web | 2. dubna 2015 v 15:02 | Reagovat

[1]: Určitě doporučuji si poslechnout, až najdeš čas. Ano, mají, kdyžtak jsem se o tom zmiňovala tady:http://lory-universe.blog.cz/1503/human-album-trailer Bohužel pro mě tenhle výlet asi padá. Tak strašně moc jsem je chtěla vidět, když jsou konečně v ČR (i když ne s Adamem) ale na RFP se prostě nedostanu no :/ Snad příště :)

[2]: Na heavy ani death moc nejsem, já buď ten klasický metal či hard, nebo potom zase až core. Určitě doporučuju. Ono je tahle nahrávka trochu ještě k tomu zpomalená, protože oficiální verze byly staženy, ale Human Race se dá na YT najít samostatně v oficiálním klipu a podobě :) Nebo se dá celé album stáhnout na ulož to, ozkoušeno a případně doporučuji :)

[4]: Tu neznám - na mě moc popová a pomalá zpěvačka, i když nějaký ten kousek od ní by se asi našel, netvrdím, že ne :)

6 Ginny . Ginny . | Web | 3. dubna 2015 v 9:28 | Reagovat

Máš hezkej blog :) ale promiň , nespřátelim , snad se nezlobíš :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015