--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Chaos v jednom slově

27. dubna 2015 v 16:35 | Lory |  Lory & Universe
Zdravím!
Brzy to budou bez mála dva roky, co jsem začala na LU vytvářet svůj vlastní svět. Blogerská krize sice navštívila i mne a tak se několikrát stalo, že jsem chtěla se psaním přestat, naštěstí se mi ale po čase vždycky vrátila chuť. Blog se stal mojí součástí a ať si to uvědomuji, chci či nechci přiznat, nemohu bez něj být. Už to pro mne není jen koníček. Vždy jsem se snažila uchovat si anonymitu, jenže dnes mi došlo, že ti z vás, kteří čtou mé články delší dobu, toho už o mne ví stejně víc než dost. Proč tedy konečně nesepsat něco, kde bych se mohla představit oficiálně? Nečekejte nic konkrétního, spíše takový náhled do duše. Jelikož obsah blogu úzce souvisí s obsahem osobnosti autora...

Tak tedy ještě jednou zdravím, jak už jste si mohli všimnout, známá vám jsem a budu jako Lory. Dříve to byla jen obyčejná nahodilá přezdívka, ale dnes se mi už běžně stává, že mne ostatní takto oslovují a když bych tohle jméno vyslovila nahlas, myslím, že většina z těch, se kterými se bavím nebo je znám, by věděli o koho se jedná. Což je výhoda a nevýhoda zároveň, už to není tak anonymní. Na druhou stranu se mi ale tahle část mé osoby zalíbila. Mám ráda když mi takto lidé říkají - ale jen ti, kterým jsem to dovolila. Některé jedince bych za to všem byla schopná uškrtit. Dost už o jméně, jsem taková malá černá příšerka, která si jde odjakživa svou vlastní cestou a s hlavou ztracenou daleko v oblacích. Introvert s nádechem extroverse a ukázkový pesimista, snílek a sarkastická bytost. V současnosti studuji na střední škole a zajímám se o psychologii. Jednou bych chtěla být psycholožkou nebo žurnalistkou - psaní bych se ale raději nadále věnovala jako koníčku, profesně by se mi to zprotivilo. Nedokážu napsat článek nebo povídku na povel.


Neumím se moc dobře seznamovat a vycházet s cizími lidmi, proto v neznámém prostředí působím spíše jako takový ten zakřiknutý jedinec v koutě. Koníčky mi nikdy moc dlouho nevydržely, protože jsem se nedokázala začlenit. Možná proto mě tak baví psát. Když jsem ale mezi těmi, které mám ráda a znám je, jsem neskutečně výrazný a ukřičený člověk. Jsem poměrně dost psychicky a emocionálně labilní, neskutečně často střídám nálady a častokrát se sesýpám i z úplných blbostí a pro ostatní zanedbatelných maličkostí. Nesnáším když na mě někdo druhý křičí, z toho mi je pak do pláče a ačkoliv se snažím o opak, je to na mě hodně vidět. Celou základní školu jsem měla s kolektivem problém, dalo by se říci, že mě šikanovali, ale nepředstavujte si pod tím ty školní americké filmy. Prostě se smáli, nadávali, uráželi, tahali za vlasy, někdy praštlili nebo zavřeli na záchodě. Byla jsem malá a nerozuměla tomu, až teď chápu. Odlišnost je nebezpečná.
Dost jsem se za tu dobu změnila. Přešla na jinou školu, začala pořádně jíst, oblékat se do černé a ostříhala jsem si vlasy. Chovám se teď jinak a ráda bych řekla, že lépe.
I když to není to pravé vyjádření. Řekněme tedy jen to, že jsem se konečně našla. Jako každý puberťák i já prožívám a prožívala jsem trablem s tím něčím, co by se mohlo nazvat jako "láska", ačkoli v brzkém věku je barbarství tomu takto říkat. Beru si věci moc k srdci a to je i zde můj hlavní problém.

Miluji psaní, ve kterém jsem se našla; motýly, protože jsou nádherní; vesmír, který mě fascinuje už od malička; Star Wars ságu, z níž jsem se naučila dost o životě a našla jednu z prvních platonických lásek; v neposlední řadě miluju skupinu Linkin Park, v jejíchž textech jsem objevila odvrácenou tvář světa i sebe samé a nejednou mě doslova postavili na nohy. Co se týče hudby, vyrostla jsem na "všem sladkém", pokud rozumíte, co jsme tím chtěla říct. V současnosti ale poslouchám převážně metal (všechny možné odrůdy), core, rock, punk a dubstep, konkrétněji pak nejradši mám zmiňované LP, Skillet, Three Days Grace, Amaranthe, KoRn, Famous Last Words, OM&M a Crown The Empire. Mám ráda přírodu, i když jsem ukázkový příklad člověka, který za deště prahne po slunci a za slunečného dne se modlí pro déšť, aby mohl být doma u počítače. Pc hry moc často nehraji, maximálně SW:TOR. Nejúžasnějším zážitkem pro mne byl loňský koncert LP a Of Mice & Men ve Vídni. Naopak nemám ráda bílou barvu a všechno s ní spojené, i když sníh ráda mám; ukřivděnost a bezpráví; ubožáky, kteří si musí své ego zvedat všemi možnými barbarskými způsoby (čtěte "hovada" a spol.)

V životě se řídím velkým množstvím citátů a mott, tím nejvýraznějším je ale asi: "Dream big, work hard and don't be an asshole." - Mike Shinoda; Velký význam pro mne mají songy Castle Of Glass od LP a Gone Forever od Three Days Grace. Oba dva mě vyhrabaly z poměrně těžké situace, za což jsem více než vděčná. Astronaut od Simple Plan má pro mě hodně osobní váhu. It's Not Me It's You od Skillet a War Of Change od TFK zase proto, že s nimi mám spojené jakési řekněme zážitky... momenty.


Nakonec pamatujte ale na jednu věc: není důležitá tvář, ale názor a nikdy neporovnávejte knihu podle obalu.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jewellery Jewellery | Web | 27. dubna 2015 v 21:16 | Reagovat

Skvěle sepsaný článek o mém SWéčku <3

2 Ivet & Adri Ivet & Adri | Web | 27. dubna 2015 v 21:28 | Reagovat

Wow, krásne si napísala tento článok. :)) Určite sa nájde dosť toho, čo máme spoločné. Ach, tá šikana.. sme na tom podobne :/

3 Nats Nats | E-mail | Web | 27. dubna 2015 v 22:40 | Reagovat

Krásně jsi to napsala :) Taky mám problém začlenit se ale když jsem mezi svými tak jsem taky výraznější :D Začátek druhého odstavce mě taky tak trochu vystihuje :) No psychologie je zajímavá taky mě baví a chtěla jsem být psycholožka.. a jako psycholožka jsem chtěla pracovat s teenagery kteří se pokusili o sebevraždu... vím že je to divné ale příjde mi to zajímavé a no nevím... Ale hlavně miluju angličtinu a na tu se chci teď zaměřit :) No černá barva je prostě BEST ... Mamka mi říká že se z té černé jednou zblázním :D No a na citátech ulítávám :D Jakýkoliv citát mám na tričku tak musí být pravdivý :D A Castle of Glass je super písnička ) Jednu dobu jsem si ji pouštěla pořád dokola :) Opravdu moc pěkný článek :)

4 Vall Vall | Web | 28. dubna 2015 v 17:11 | Reagovat

Moc hezká fotka na začátku :)
Já zatím blogerské krize neměla :) Ale jeden blog jsem měla celkem dlouho (můj první blog) a to jsem měla celkem dost krizí!
Já jsem docela hlučný člověk a ráda se seznamuju s dalšími lidmi :)
Ten křížek na konci je úžasnej!

5 Faint Faint | Web | 29. dubna 2015 v 16:27 | Reagovat

Tak za toto dávam big like! Nikdy som nevedela písať takéto články a neviem či niekedy budem vedieť, ale tebe sa to totálne podarilo :) A tiež si ich veľmi rada čítam :)
Mnoho vecí som sa podozvedala,no mnoho som už vedela.
Je super vidieť, že je tu niekto taký, našla som plno podobností. Striedanie nálad, skvelá hudba, láska ku písaniu. Mohla by som pokračovať :)
A samozrejme LP :)

6 Vall Vall | Web | 29. dubna 2015 v 16:56 | Reagovat

[4]:http://vaja121.blog.cz/1504/animace-za-bleskovku-6 na mém blogu máš animaci za bleskovku :)

Promiň za spam, ale nevěděla jsem, kam ti to jinak napsat

7 Ta mrtvá Ta mrtvá | Web | 29. dubna 2015 v 17:15 | Reagovat

Nádherný blog :3

8 Lory Lory | Web | 1. května 2015 v 18:57 | Reagovat

[1]: [7]: Díky :)

[2]: Je smutné, jak je šikana v dnešní době rozšířená, ale ještě smutnější je, že s tím nikdo nic nedělá. A ty malé projekty (http://lory-universe.blog.cz/1405/life-is-unfair-please-help-us) jsou bohužel většinou taky více méně k ničemu. Hlavním problémem je, že se o tom ví, přesto je tento problém ignorován.

[3]: To je hold problém no. To by mě taky bavilo, obecně pomáhat těm lidem, kteří si potřebují s někým promluvit a být pochopeni... lidi říkají, ýe bych se na tu profesi i vcelku hodila. Angličtina mě taky moc baví. Mě rodiče označují pojmy jako je "satanista, smrtka" a tak dále xD Díky :)

[4]: Děkuji... no já se s lidmi ráda bavím, ale seznámit se? - tak to ne!

[5]: Děkuji, zrovna od tebe si té pochvaly vážím... i já jsem ráda, že tě znám, i když bohužel ne osobně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015