--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Stříbří pavučinky

7. dubna 2015 v 18:15 | Lory |  Korálkování
Od posledního článku s touto tématikou už uplynulo více než dost času a tak jsem se rozhodla, že bych se s vámi opět mohla podělit o část svého koníčku a nějaké ty výsledky, jež nosí. Jelikož je jaro, nabízí se všechno možné přes květiny až šperky veselých barev a tak dále. Jenže na tohle já si moc nehraju a tak dělám jen věci, které poté skutečně nosím, a protože nejsem člověk, který by si liboval v barvách, i tentokrát bude všechno laděno v tmavých tónech. Neřekla bych, že je to nějaká výhoda nebo nevýhoda, špatně či dobře, zkrátka každý jsme nějaký a proč se přemáhat do věcí, co mě nebaví, když se mohu věnovat něčemu, co mě naplňuje při tvorbě a posléze i dobře slouží jako doplněk?
Nedávno se mi poštěstilo dostat se po dlouhé době do tvořilky u nás ve městě, vždycky jsem chodila do jiných - povětšinou menších - obchůdků, některé byly specializované, jiné zkrátka papírnictví. Zde jsem byla poprvé a objevila jsem ráj. Když mě někdo pustí na takové místo, nikdy to nedopadne dobře. Původně jsem si chtěla koupit jenom velký sáček černých korálků, což by se dalo zkousnout, ale... jé ty jsou krásné! A tyhle se tak třpytí! Hele pyramidky! A tak to nakonec dopadlo tak, že jsem utratila asi 150 Korun, které jse měla u sebe za úplně jiným účelem. Inu, aspoň ale nepřišly vniveč - alespoň podle mě. No a vy? Posuďte sami.✝ Doba tvorby: Tohle byla taková menší rychlovka, celý postup spočíval prakticky vzato jen v tom navléknout korálky na vlasec a na koncích přidělat zapínání. Problémem bylo spíše to, že jsem si prvotně koupila dva sáčky korálků a v konečné fázi mi byl náramek o jeden malý. Tak jsem další týden musela běžet do obchodu a koupit si další.
✝ Spokojenost: Myslím, že tohke je tak jednoduché, že snad ani nějakou větší chybu nelze udělat. Možná jsem mohla vlasec víc utáhnout, ale to mě momentálně nijak neomezuje. Spokojená jsme tedy cca na 99%.
✝ Podle: Řekla bych, že tenhle typ korálků je k takovým to výrobům předurčen, tudíž žádý návod není zapotřebí.


✝ Doba tvorby: Odhadla bych tak třičtvrtě hodiny, též se nejednalo o nic těžkého. Neznám odborné názvy, tudíž to nazvu jako "kytičkovu techniku" - kytičky jsem umístila ve větší vzdálenosti od sebe, než jak to normálně dělám a velkým korálkem jen protáhla část vlasce na konci s menším korálkem. Myslím, že do té třičtvrtě hodiny, maximálně hodiny, jsem se s přehledem vešla.
✝ Spokojenost: Konečně se mi povedlo udělat něco, co se více méně nepřeklápí - křížek, který jsem dělala dříve, mi furt visí na šikmo místo na placato, což mi dost vadí. Šírka obojku vzhledem k mému krku je také dobrá - neškrtí a ani není nijak přebytečně volný. Zatím jsme tedy docela spokojená. Cca 95%.
✝ Podle: Jak zmiňuji už po několikáté, určitě nejsme první ani poslední, kdo na tuhle techniku přišel a používá ji, každopádně já jsem ji vymyslela sama a bez pomoci okolí. I tohle je tedy výhradně můj nápad.


✝ Doba tvorby: Opět bych se přikláněla spíše k té hodině čistého času, pamatuju se, že bylo obtížné smyčky ukočírovat, ale nic extrémně těžkého to určitě taky nebylo. Akorát na tohle už člověk potřebuje mít aspoň trošku hbité ruce, jinak to neuchytá.
✝ Spokojenost: Zde nastal problém, že se mi jednotlivé smyčky rozjíždějí a tím pádem to působí, jako když se celý náhrdelník rozpadá. Někde jsem udělala hodně velkou chybu, ale netuším kde to bylo. Tak to je ten asi hlavní zádrhel, jinak byhc i byla docela spokojená. Na krku bohužel ale nevypadá tak, jak jsme si ho představovala. Na fotce - pěkně rozmazané, já vím - můžete vidět, že volná oka odstávají a tak jsem to nechtěla. Spokojenost je tedy nějakých 75%.
✝ Podle: Opět můj nápad.


✝ Doba tvorby: Pokud se dobře pamatuji, tohle už mi zabralo o poznání větší časový úsek, něco okolo dvou až tří hodin, řekněme takové dvě a půl hodiny. Co se týče postupu, není to nic těžkého, ale chce to hodně trpělivoti, je to běh na dlouhou trať. V konečné fázi za to ta fuška ale docela stojí.
✝ Spokojenost: Měla jsem trochu problém se zapínáním, původně jsem chtěla udělat náramek na šířku ruky, jenže to by byl potom moc široký a vypadalo by to ošklivě. Tak jsem to vyřešila zaháknutými drátky, které se ale bohužel převracejí. Člověk je čas od času musí vrátit zpátky tam, kam patří. Jinak jsem ale spokojená 90%.
✝ Podle: Určitě se mezi vámi najde někdo, komu bude něco říkat pojem "náramky ze zapínáčků" případně svorek, tohle je jen můj pracovní název. Obrázek takového výtvoru máte třeba zde nebo tady. Už dlouhou dobu jsem se na něco podobného chystala, ale do svorek se mi nechtělo. Tak jsem si nakonec udělala ze silného drátu dva pokud možno shodné kruhy a začala je proplétat obyčejným drátkem. Je to jednodušší a líbí se mi to možná i trochu víc. Takže by se dalo dřív, že nápad pochází částečně z mé dílny.


✝ Doba tvorby: Jednou odpoledne jsem neměla co dělat a tak mě napadlo zkusit znovu nějak zpracovat námět kříže. Byla to jedna velká improvizace, která mi zabrala tak čtvrt hodiny. Zatím jsem ho měla na sobě asi jen jednou, ale nevadí, při nejmenším za to uklidnění mi to stálo.
✝ Spokojenost: Jak už jsem říkala, měla jsem ho na sobě asi jen jednou. Menším problémem je, že jsem udělala krček moc nahoře, takže křížek drhne o oblečení a podobně - teď je ale otázkou, jestli by takhle velký útvar nedrhl i normálně. Jelikož výtvor vyšel z doslova ničeho, tak spokojená jsem poměrně dost. 89%.
✝ Podle: Moje improvizování.


✝ Doba tvorby: Tohle mi zabralo ze zmiňovaných výrobků asi nejdelší dobu. Těžko odhadnout, jak velkou, jelikož jsem ho tvořila asi týden přerušovaně, ale nedivila bych se, kdyby to dalo v součtu třeba čtyři hodiny. Hodně práce dalo zejména šití korálků po okrajích - šít umím, ale nemám v tom nabranou tu jistotu, jako třeba u korálků. Dříve jsem vyšívala, dokonce i šila nějaké primitivní šaty na panenky, ale pak mě to přešlo. Teď jsem ráda, když vím, jak vypadá jehla. Takže to byl pro mě poměrně oříšek.
✝ Spokojenost: Čekala jsem horší výsledek. Prostřižené dírky sice nejsou souměrné a trochu se třepí, ale korálky jsou umístěné docela dobře a pokud se člověk nebude dívat lupou, ale s menším odstupem, tak to na krku vypadá pěkně. Spokojenost tedy okolo 90%.
✝ Podle: Dlouho jsem hledala nějaký návod nebo obrázek jednoduchého gothic obojku, nakonec jsem našla a nechala se inspirovat tímto. Vím, že vypadá naprosto jinak, ale byl to jen takový základ a dále jsem tvořila podle sebe. Není to mistrovské dílo, ale snažila jsem se, na experimentování se mi ten výsledek líbí.


✝ Doba tvorby: Tadá! Abyste neřekli, přeci jenom přidám jednu barevnou a jarní věcičku. Jedná se o rámeček na fotku, který jsem dělala někdy asi v únoru jako dárek pro babičku k narozeninám. Když se mi podařilo sehnat rám podle představ, vytvoření těhle miniatur mi zabralo celkem maximálně hodinu i s nalepením.
✝ Spokojenost: Obdarovaná měla - jak doufám - radost a tak jsem spokojená. Na tomhle nešlo nic moc zkazit. Plánovala jsem to jako takovou rozkvetlou jarní zahradu, nakonec jsem se uskromnila, ale spokojena vcelku jsem. 94%.
✝ Podle: Chvilková návštěva múzy v mé hlavě.


Nakonec přidám i souhrn nakoupených věcí, o kterých jsem se zmiňovala na začátku článku. Může to být i vcelku užitečné, pokud by někoho zajímalo, z čeho tyhle cetky vznikají. Na počátku jsou právě takovéhle pytlíčky, kuličky a nitky. Tyčinky jsem ještě nepoužila a kytara - ačkoliv to není korálek, neodolala jsem, když jsme ji viděla - je momentálně navlečená na šedé kůži a nosím jí taktéž na krku. To by bylo asi všechno, pokud by někdo z vás měl jakýkoliv dotaz, chtěl se dozvědět víc nebo měl třeba zájem o návod či něco podobného, nemějte strach se ozvat - všem komentářům věnuji stejnou pozornost.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 18:23 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí ten prstýnek, první náramek a pak i ten větší šedý :) Ale i další výrobky jsou moc pěkné, vážně máš talent ;)

2 Vall Vall | Web | 7. dubna 2015 v 18:56 | Reagovat

Ahoj,
ty rámečky na fotky se mi líbí :)
Moc pěkné výrobky.
jsi šikovná :)

3 Rosetta Rosetta | Web | 7. dubna 2015 v 19:43 | Reagovat

WOOOW :O holka ty máš velký talent a pevný nervy :) nádherný výrobky... kdybys je chtěla prodávat, tak by ses tím mohla i živit!!!

4 Angelique Angelique | Web | 7. dubna 2015 v 20:17 | Reagovat
5 Maruška H. Maruška H. | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 20:57 | Reagovat

Jsi šikula, náramek mě zaujal nejvíc :)

6 Elis Elis | Web | 7. dubna 2015 v 21:57 | Reagovat

Vypadá zajímavě, je to elegantní...

7 silluety silluety | 8. dubna 2015 v 9:21 | Reagovat

Všechny jsou naprosto bpží, ale ten první mě prostě nadchnul úplně nejvíc :D tyhle "korálky" nebo jak to nazvat, hledám už hoodně dlouho.. rpostimtě jenom, kde jsi to koupila? Asi jsem to někde přehlídla nebo tak, ale ani v tom posledním bodě jsem to nenašla.. děkuju moc :)

8 Lory Lory | Web | 8. dubna 2015 v 15:53 | Reagovat

[1]:[2]:[5]:[6]: Děkuji, jsem ráda jestli se líbí :)

[3]: Pevné nervy mám jen v něčem, tohle je jedna z mála věcí. Díky :) To jsem už zkoušela a uvažovala nad tím, ale řeknu ti jednu věc - mě to za to nestojí. Když už něco pracně udělám, radši si to nechám xD

[7]: Děkuju. Já jsem je taky hledala strašně dlouho a pak mi najednou cvrnkly do nosu - do slova :) Já jsem to kupovala v normální prodejně, na stránkách http://www.tvorilka.cz/ jsem je bohužel nenašla, ale pokud je někde u vás prodejna, tak tam by to podle mě měli mít určitě :)

9 Beatricia Beatricia | Web | 9. dubna 2015 v 18:07 | Reagovat

To je překrásná tvorba, smekám. Jsi úžasně šikovná. Já bych ty korálky postupně spolkla, nebo měla ve vlasech. ☼☼☼

10 Simix Simix | Web | 10. dubna 2015 v 19:00 | Reagovat

Moc hezké :)
Dřív jsme doma vyráběli z korálků, ale už není čas :/
Mám doma plno korálků :D

11 【Mickey】† ✡ 【Mickey】† ✡ | Web | 11. dubna 2015 v 13:09 | Reagovat

Pkěný, jsi fakt šikovná :)

12 WaterLily WaterLily | E-mail | Web | 12. dubna 2015 v 12:25 | Reagovat

Všechno to vypadá moc pěkně :) Jsi hodně šikovná :)

13 - monika - - monika - | Web | 12. dubna 2015 v 17:11 | Reagovat

... moc se mi to líbí ... nejvíc náramky a prsten ...

14 M-foto M-foto | Web | 19. dubna 2015 v 14:18 | Reagovat

seš šikula :-) mně se líbí ten náhrdelník s plackou
občas taky tak utratím :D

15 QueenM QueenM | E-mail | Web | 3. května 2015 v 19:36 | Reagovat

Úžasný, úžasný, fakt úžasnýý :) !

Moc povedené! Hlavně ten s kytarou a ten první! Bomba!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015