--- WELCOME TO THE RESISTANCE ---

Už mám plné zuby toho běhu

14. května 2015 v 20:52 | Lory |  Three Days Grace
Znáte takový ten zoufalý pocit těžkosti, jako obrovský kámen někde ve vašem nitru? Lehká nervozita a pocit cizosti. Snad jako kdybych byla někým jiným, svlékla si kůži a nasoukala se do nového těla, které mi tak úplně nesedí. Mám strach z času, výčitky svědomí kvůli minulosti a obavy z budoucnosti. Zda-li právem? Nejspíš ano. Je to zvláštní, věc, kterou jsem chtěla už tak dlouhou dobu udělat se vyřešila, ale najednou mám pocit chvění, jako kdyby to všechno byl teprve začátek předalekého běhu. Z jednoho úhlu pohledu jsem velice ráda, že je tato maličkost za mnou, hned na druhou stranu ale možná lituji, že jsem nebyla ještě chvíli zticha. Ačkoliv v současnosti jsem tímto krokem prakticky nemohla nic víc zkazit. Jisté není nic, vím jedině to, že slova a činy už zpátky vzít nemohu a budu se muset poprat s jejími následky, ať už budou jakékoliv.

Nechce se mi tomu věřit, používat toto slovo, ale kde se vzala, tu se vzala, i u mých dvěří se objevila a zaklepala ta stará známá blogerská krize. Není to o tom, že bych snad nevěděla, co psát, ba naopak. Mám spoustu nápadů, měla jsem i předepsaný plán, ale jak už jsem se zmiňovala, kvůli mému rozpoložení nejsem schopna zformulovat smysluplnou větu či sdělení a když už ano, vyvinu při tom nepředstavitelně velké množství úsilí. Věčně znavena, mrzutá a nerozhodná. Svět se točí pořád dokolečka dokola, ale ten můj změnil rotaci, na jejíž sklon si nějak nemohu zvyknout. Požehnej bůh, že asi před hodinou se na youtube objevilo oficiální video k songu Human Race od TDG z nového alba Human. Hudba motivuje. To ano, motivuje. Donutila mne opět přemýšlet a na chvilku odhodit do (ne)přítomného stavu. Mám nutkání a potřebu, která vyzvání a bliká červenou kontrolkou, se vyjádřit.I'm sick of running...
Prvotní záběry klipu mne poněkud zaskočily - ani mile, ani nemile, spíše jsem byla jednoduše překvapená, něco takového jsme neočekávala. Začáteční a zároveň i závěrečný proslov mě hodně zaujal, myslím, že celkově video hodně pozvedl a propůjčil mu tak větší váhu, než by měl bez něj. Ve scénách a stylu klipu pociťuji staré Three Days Grace, zároveň je to pro mne ale něco úplně nového (ano, vím, že je to matoucí, ale asi tak to teď cítím já). Každý ze sletů má v sobě něco jiného, přestože všichni z nich mají mnoho společného. Pokud se teď přesunu především k technické stránce věci a nebudu nijak hrát na city, či jak to nejlépe napsat, tak drobným zádrhelem by se mohly zdát některé úseky a to především kvůli rychlému střihu. Jiné jsou naopak ponechány až zbytečně dlouho, ale to už je o individuálním přístupu, takto to tvůrci chtěli. Také se mohla trošku víc objevit samotná skupina, ale to záleží opět na pohledu jedince. Jinak je podle mého klip pěkně poskládaný, záběry kvalitní a povětšinou trefně sestříhané. Nechtěla jsem se vracet k této záležitosti, ale nemohu si odpustit zmínit starou tvorbu. Videa z dřívějška v sobě měly ještě něco navíc. Nevím, jak to správně popsat, ale je to tak. Jistá energie nebo snad záblesk. Dá se to těžko vysvětlit, každopádně tato maličkost mi zde chybí.

S mým názorem na Human Race jste se mohli seznámit už dříve, tehdy jste se mohli dočíst, že bych tento kousek nejspíš nezařadila do mých top z nově příchozího alba. Chybí mi tam jiskra, toť je pravda, na které stále trvám. Ale za ten čas, co se mi Human uležel jsem se zamilovala do textu. Je osobitý a to se mi líbí, jedna z věcí, které na této skupině nevylositelně zbožňuji. Tohle video na mne ale zanechalo ještě spoustu dalších zářezů, než samotný text a to v (snad) dobrém slova smyslu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jewellery Jewellery | Web | 15. května 2015 v 20:24 | Reagovat

To mě mrzí že máš taky špatný období... podle začátku článku jsem nepochopila co tě trápí, ale snad to bude brzo v pořádku :) ty mě znáš a víš že já nemám ráda jen jeden styl muziky, ale tahle písnička a hlavně klip se mi vůbec nelíbí :(

2 Beatricia Beatricia | Web | 15. května 2015 v 21:00 | Reagovat

Krásně jsi vyjádřila své pochybnosti, lehkou nervozitu a pocit cizosti. To zažil každý, ale to zase přejde. Doufám, že jsi už OK a držím palce.
Klip je zajímavý, ale není to moje parketa, nicméně ráda poznám něco nového. ☼☼☼

3 Ivet & Adri Ivet & Adri | Web | 16. května 2015 v 16:26 | Reagovat

Škoda, že sa momentálne takto cítiš. Dúfam, že čo najskôr budeš mať dobrú náladu. :)) Každopádne, tá pesnička nič pre mňa. Na také nie som, ale samozrejme, každému sa páči niečo iné. :))

4 Lory Lory | Web | 16. května 2015 v 22:11 | Reagovat

[1]: Já sama nevím, je to více faktorů dohromady, záměrně to bylo napsáno takto neurčitě. Já tě chápu, každému nesednou :)

[2]:[3]: Díky, doufám.

5 Vall Vall | Web | 17. května 2015 v 10:39 | Reagovat

Také se chvilkami bojím budoucnosti, ale vždy si řeknu, že si z ní nemám dělat obavy, že všecho bude fajn!
Já zatím blogerskou krizi neměla, ale někdy taky nevím, co napsat. Zachrání mě rozepsané články, které potom přednastavím.

6 Calistka Calistka | Web | 17. května 2015 v 12:15 | Reagovat

I já mívám občas takové stavy, ale snad tě to brzy přejde a budeš v pohodě. :) A tuhle kapelu mám velmi ráda. :)

7 Lory Lory | Web | 17. května 2015 v 21:27 | Reagovat

[5]: O to se snažím taky, jenže občas - nebo spíše často se mi tomu moc nedaří věřit. Rozepsané články už bohužel posledním rokem na záchranu nemám, ale snad to nějak půjde dát zase do kupy :)

[6]: Taky doufám. Tak to jsme moc ráda, jsi jedna z mála lidí, které znám! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Dream big, work hard and don't be an asshole. - Mike Shinoda

Lory 2013 - 2015